День сельских женщин-живопись

Образ сільської жінки у живописі

   (Відеоогляд до Міжнародного дня сільських жінок)

 

15 жовтня на нашій планеті святкується Всесвітній день сільських жінок. Ці жінки не перевертають світ і не вершать великих подій, але вносять позитивний вклад у поліпшення життя в своїх сільських районах.
 «З давнього часу домашнє господарство тримала в руках жінка - мати і дружина. Вона відала ключами від всього будинку, вела облік сіну, соломі і борошну. Всяхудобаі вся живність знаходилися під її наглядом ... Дотримання свят і постів теж було під її невсипущим контролем. Діти, підростаючи, разом з нею теж вчилися робити щось корисне….» (З книги письменника Василя Бєлова«Лад»).  

Образ селянки надихав художників, письменників, поетів, музикантів на створення шедеврів. Сільській жінці присвятили свої картини такі художники як Венеціанов О. Г., Маковський К. Є., Пимоненко М. К.,наша харківська художниця Серебрякова З. Є. та ін. 

      Наукова бібліотека запрошує в читальний зал №3 (вул. Артема,44) переглянути альбоми репродукцій художників Зінаїди Євгенівни Серебрякової та Олексія Гавриловича Венеціанова.

       

Матеріал підготувала Ковальчук М.Б.


Key words,Ключові слова: Україна, сільські жінки,живопис; Украина, сельские женщины, живопись;Ukraine, agriculture, rural women, painting.

 

 

Для допомоги зверніться до інструкції Пошук в каталозі бібліотеки

Для допомоги зверніться до інструкції Пошук в в репозитарії ХНТУСГ

ВИВЧАЙ УКРАЇНСЬКУ ЛЕГКО!

Контакти

Адреса для листування
Наукова бібліотека ХНТУСГ
пр.Московський 45
Харків, 61001
Телефон
E-mail:

Новини бібліотеки

Книга тижня

2020-02-24

Основи розрахунку та конструкції деревообробного обладнання [Текст] : підручник / В. В. Шостак [та ін.] ; за ред. В. В. Шостак ; Нац. лісотехн. ун-т України. – Львів : Вид-во "Львів. політехніка", 2012. – 392 с.

Засідання Бібліотечної ради ХНТУСГ

2020-02-20

В Науковій бібліотеці 20.02.2020 р. відбулося засідання Бібліотечної ради ХНТУСГ, на якому було розглянуто питання щодо виконання «Плану видання наукових, навчальних та навчально-методичних видань навчально-науковими інститутами ХНТУСГ в 2019-2020 навчальному році».

Харківський національний технічний університет сільського господарства імені П.Василенка