Экскурсия по гоголевским местам

 

Краєзнавча подорож клубу «Патріот» при Науковій бібліотеці ХНТУСГ гоголівськими місцями

        Освітній туризм в Україні не існує без екскурсії гоголівськими місцями. Ця аксіома спонукала нас відвідати цікаві своєю історієюго голівські місця, відомі всім ще зі шкільних часів та доторкнутися до глибоких витоків літературної творчості письменника.

    Перша зупинка нашої екскурсії  до Полтавщини – селище Великі Сорочинці, що наприкінці серпня перетворюється на своєрідну Мекку, адже славетний Національний сорочинський ярмарок відвідують всі - від Президента України до домогосподарок.

       Великі Сорочинці увійшли в історію як місце народження М.В. Гоголя. Ми оглянули літературно-меморіальний музей М. В. Гоголя, заснований у 1929 році в колишньому будинку лікаря Д. П. Трохимовського, де саме і  народився майбутній письменник. В експозиції музею є унікальні документи, перші видання творів, особисті речі М.В. Гоголя, але  на жаль, під час нашого  перебування  вони були на реставрації.

      Захопив нас  чудовий шедевр архітектури українського бароко XVIII сторіччя Спасо – Преображенська церква, відома не лише тим, що саме в ній хрестили письменника, а й своїм унікальним семиярусним різьбленим дерев'яним іконостасом, що вміщує в себе понад сто ікон, аналогу якого немає у світі. Церква побудована місцевими майстрами в 1732 році за замовленням гетьмана лівобережної України Данила Апостола,як гетьманська усипальниця.

      Далі подорож до Миргорода.  З того часу, як геніальний письменник Микола Гоголь вигукнув на увесь світ: “Дивне місто Миргород”, його і називають Гоголівським. 

Саме на честь цього міста названо один із збірників повістей. А від імен різних героїв цих повістей отримали назви вулиці та парки Миргорода. Кумедні скульптури гоголівських персонажів – усюди! «Дивовижна Миргородська калюжа», що  не висохла до наших днів, барвисто описана М.В.Гоголем у його повісті "Як посварився Іван Іванович з Іваном Никифоровичем ". Та її статус «як калюжі» зараз переглянутий громадою міста: по водойму гордовито і велично плавають білі лебеді, для яких влаштовано кілька будиночків.

         З цікавою історією міста, з його людьми, що  прославили Миргородський край, познайомили нас в краєзнавчому музеї та  літературно-меморіальному музеї класика грузинської літератури XVIII ст. князя Давида Гурамішвілі, який у Миргороді прожив 32 роки. Тут на його могилі та біля входу у музей встановлено пам'ятники поету. Це єдиний культурологічний заклад визначному грузинському діячеві за межами Грузії.

      Історію міста Миргород можна поділити на дві частини: до відкриття мінеральної води і після: завдячуючи зусиллям лікаря І. Зубковського в 1917 році був заснований курорт.  І сьогодні будь-яка згадка про Миргород в першу чергу нагадує славнозвісну лікувальну воду та Миргородські санаторії, які водночас можуть прийняти на лікування та оздоровлення більше п’яти тисяч пацієнтів. До їх послуг понад дві сотні висококваліфікованих лікарів усіх профілів, сучасна лікувально-діагностична апаратура. 

       Цікаво було дізнатися, що історія Миргорода тісно пов'язана з становленням українського козацтва. З давних давен це було полкове місто Миргородського козацтва, яке брало активну участь у визвольній боротьбі українського народу проти чужоземних поневолювачів, у селянсько-козацькому постанні 1638 року проти польської шляхти. Миргородський козачий полк був одним із найбільш боєздатних і стійких у війську Богдана Хмельницького під час визвольної війни 1648-1654 рр. У 1695 році миргородські козаки у складі війська російського царя Петра I штурмували фортецю Азов, Тамань та інші укріплення турків, де «полковник Миргородський Данило Апостол паче прочих показал храбрость». З відновленням гетьманства у 1727 році миргородського полковника Данила Апостола було обрано гетьманом Лівобережної України.

      Місто Миргород дало світу ще десятки яскравих імен видатних українців. Серед величних особистостей, що примножили мистецьку славу Миргородщини знаходиться    Панас Мирний, Іван Рудченко, Володимир Боровиковський, Василь Капніст, Василь Ломиковський, Анатолій Свидницький та багато інших. Миргородці свято бережуть пам'ять  про славне минуле та  сучасну   історію краю.

 

Керівник клубу «Патріот» Кірєєва С.М.,

 зав. сектором  наукової бібліотеки

В залах музею М.В. Гоголя

 в Великих Сорочинцях

В залах музею М.В. Гоголя

 в Великих Сорочинцях

Музей М.В. Гоголя

 в Великих Сорочинцях

На одному з об'єктів зеленого туризму

 в Великих Сорочинцях

Літературно-меморіальний музей

Давида Гурамішвілі

Екскурсія в музею 

Давида Гурамішвілі

Знаменита "Миргородська калюжа"

Місцеві жителі вшановують пам'ять

М. Гоголя у квіткових експозиціях

Знаменитий курорт Миргород на

берегах річки Хорол

Курортна поліклініка Біля бювету з целющею водою На курортах Миргорода
   
На курортах Миргорода Екскурсія вулицями Миргорода

 

Для допомоги зверніться до інструкції Пошук в каталозі бібліотеки

Для допомоги зверніться до інструкції Пошук в в репозиторії ХНТУСГ

Час плине, а пам’ять залишається: книги, що увіковічили Майдан та його Героїв

Контакти

Адреса для листування
Наукова бібліотека ХНТУСГ
пр.Московський 45
Харків, 61050
Телефон

Відділ обслуговування користувачів:
+380 (57) 732-9963  kireeva_cn@ukr.net

Інформаційно-бібліографічний відділ:
+380 (57) 732-9963  sbo.hntusg@ukr.net

Відділ інформаційних технологій та комп'ютерного забезпечення:
+380 (57) 732-9963  avt2.73@ukr.net

Відділ комплектування та наукової обробки документів:
+380 (57) 732-9963  komplhim17@gmail.com

Новини бібліотеки

XIV Всеукраїнська конференція молодих вчених та спеціалістів "Історія освіти, науки і техніки в Україні"

2019-05-17

Директор Наукової бібліотеки Ніколаєнко Н. М. 17 травня 2019 р. взяла участь у  XIV Всеукраїнській конференції молодих вчених та спеціалістів "Історія освіти, науки і техніки в Україні" з доповіддю "Розвиток інформаційно-галузевого ресурсу для фахівців сільськогосподарської галузі"

Зустріч з директором Державної наукової установи «Книжкова палата України ім. Івана Федорова»

2019-05-15

15 травня в Харківському національному університеті радіоелектроніки відбулася зустріч з директором Державної наукової установи «Книжкова палата України ім. Івана Федорова» – М. І. Сенченком, яка була присвячена 100-літтю створення закладу. На зустрічі були присутні провідні фахівці бібліотек ЗВО м. Харкова, у тому числі директор НБ ХНТУСГ Ніколаєнко  Н. М. та заступник директора НБ Наугольнова Н. Г.

День вишиванки в НБ ХНТУСГ

2019-05-15

16 травня святкуємо Всеукраїнське свято – День вишиванки. Кольоровими нитками вишиванка вплетена у наші традиції і найважливіше те, що, маючи вікову історію, вона не втратила своєї популярності і до сьогодні.

Харківський національний технічний університет сільського господарства імені П.Василенка