маршрут2

Маршрут № 2: Київ - Буки - Біла Церква - парк «Олександрія»

 

«Подорож у світ гармонії і краси...»


 

Про існування ландшафтного парку у селі Буки Сквирського району раніше мало хто з нас чув. Але після відвідування ми з певністю можемо констатувати, що цей мальовничий парк може посперечатися своєю красою з найкращими парками України.

 

 

 

 

 

 

Він був заснований у 1996 році підприємцем Іваном Сусловим, власником агропромислової корпорації «Сквира». Починали з того, що розчистили русло річки, яке за багато років перетворилося на справжнє звалище для сміття.

Для парку підприємець купив ділянку землі біля річки Роставиця і своїм коштом спорудив цілий унікальний церковний комплекс, що став синтезом українського бароко й модерну (Це відзначено Державною премією України в галузі архітектури). Зараз це місце одночасно й місце проживання сім'ї Івана Суслова, його маєток розташований прямо на території парку.

   

Парк складається з двох частин: храмового комплексу і самого ландшафтного парку. 

 

 

Вхід на територію безкоштовний, однак у деякі частини парку можна потрапити лише з екскурсоводом. Біля храму велика дзвіниця, пам’ятник у вигляді хреста, капличка збоку церкви, на території парку купа різних скульптур, мостів, фонтанів, зелених насаджень, квітів. 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

      Цікаво збудований міст через річку Роставиця, по верху якого протікає невеликий шар води.

    До речі, один із символів радянського Києва – «фонтан-рулетка», який знаходився на Майдані Незалежності понад 20 років – тепер знаходиться тут в храмовому комплексі села Буки.

     Цікавою  була для нас історія з числом «7». Іван Суслов вважає число 7 щасливим для себе: він - сьома дитина в родинійого ініціали українською мовою СІМ (Суслов Іван Миколаєвич), цифра 7 прикрашає  фасади будівель, доріжки тощо.

 

      Крім храмового комплексу та парку, Іван Миколаєвич Суслов утримує поруч дитячий будинок домашнього типу з 21 вихованцем. Для дитячого будинку побудовано сучасний футбольний стадіон зі штучним покриттям і піщаний пляж у межах парку, галявина казок. Кожна дитина отримує $100 на рахунок щомісяця та має отримати вищу освіту, а після закінчення навчання - всіляку підтримку: житло, автомобіль, роботу, власний бізнес. 

 

По досягненню 16 років дітям пропонують взяти прізвище Суслов. Троє дітей уже так і вчинили.

В селі підприємець відремонтував будинок культури, цвинтар, фельдшерську станцію й інші об'єкти, а також фінансує кілька закладів для дітей у Сквирському районі. Добре, що є такі меценати в Україні як Іван Суслов, який живе не тільки власним життям, а ще дбає про щось вічне, та і надалі розвиває парковий комплекс, щоб сюди приїжджали звідусіль люди помилуватися цією красою. 

 

 

        Більше інформації на сайті:

        http://ukrainaincognita.com/ru/kyivska-oblast/skvyrskyi-raion/buky/

        buky-chy-landshaftnyi-park-na-richtsi-rostavytsya 

    Далі за маршрутом Біла Церква - великий промисловий центр Київської області і водночас – місто з стародавньою атмосферою. Перша згадка про місто датована ще часами Київської Русі, а саме – 1032 роком. Засновник міста – Ярослав Мудрий – побудував на південних кордонах свої держави форпост і дав йому ім'я – Юр'їв (Білою Церквою місто іменується з ХІV століття). 

 

 
 

Справжня перлина міста – дендропарк «Олександрія», створений коронним гетьманом Польщі Ксаверієм Браницьким, вже третє століття радує погляди відвідувачів.

 

 

 

Природній рельєф, зелені насадження, скульптури, доріжки та клумби створюють дивовижну атмосферу відпочинку та єднання із природою.

       
 

Автором плану парку був відомий французький паркобудівник Мюффо. Багато рослин для закладки парку завозили з Європи. До середини XIX ст. «Олександрія» перетворилась на один з прекрасних пейзажних парків України, якому були властиві елементи романтизму і сентименталізму. Затишні куточки парку прикрасили малі архітектурні форми: колонада «Відлуння», павільйон «Ротонда», «Китайський місток», «Руїни», колона «Суму», «Червоний будиночок», «Китайська альтанка» та ін

Власне, багато паркових композицій пов’язуються з річкою-красунею Рось, яка в’ється уздовж парку

По своєму цікава колонада «Луна» з чудовою акустикою: навіть пошепки сказане слово в одному кінці цієї споруди добре чути на протилежному...

 
 

Наш висновок: Дендропарк Олександрія» - світ гармонії та краси, що необхідно зберегти для наступних поколінь!

Для допомоги зверніться до інструкції Пошук в каталозі бібліотеки

Для допомоги зверніться до інструкції Пошук в в репозитарії ХНТУСГ

Послуги МБА та ЕДД

Послуги МБА та ЕДД НБ ХНТУСГ

Контакти

Адреса для листування
Наукова бібліотека ХНТУСГ
пр.Московський 45
Харків, 61001
Телефон
E-mail:

Новини бібліотеки

Харківський національний технічний університет сільського господарства імені П.Василенка