«Хто ми? Хтонаші предки? Яке наше коріння?Не можнавідповісти, нецікавлячисьісторієюсвого народу. Та, знайшовшивідповідь у сивій та глибокійдавнині, можназрозуміти всю силу та велич роду українського...»
Село Трипілля на Київщині стало символом однією з найбільших загадок прадавньої історії людства.
Цивілізація Трипілля — дійсно більш ніж незвичайна, і в її існуванні так багато загадкового, що деякі аспекти просто не вкладаються у традиційну теорію про первіснообщинний лад, який повинен був, за всіма законами, ще царювати на нинішніх українських землях у ті часи, коли тут уже будувалися перші багатоповерхові будівлі.
Що відомо нам про цю культуру?
Музей, що ми відвідали, познайомив з історією нині визнаної найдавнішою землеробською культурою в цій частині Євразії.
Ми бачили гідні подиву артефакти, які невідомі майстри залишили світові, торкнулися руками керамічних виробів, розмальованих дивовижними візерунками, в яких закодовані найдревніші в світі космогонічні символи походження світу, популярні символи свастики, світового дерева… «Інь і Янь» трипільці зображали на своїх горщиках ще в ті незапам'ятні часи — до китайців, персів і єгиптян...
Письменницяі археолог МаріяГімбутасще в першійполовині ХХ сторіччя назвала цютериторію «Старою Європою» тависунулагіпотезу, яка потімпідтвердиласязнахідками, щосаме на ційтериторіїзародиласяусяєвропейськацивілізація.
Основна ідею Музею трипільської археологічної культури: саме трипільська цивілізація – це першоджерело української нації та прабатьківщина індоєвропейської раси.
Напередодні новорічних свят Наукова бібліотека отримала від керівництва ДБТУ довгоочікуваний планетарний сканер, необхідний для оцифрування колекцій рідкісних і цінних видань.