Международный день студента


 

Вітаємо з Міжнародним днем студента! 

Кожен, хто був студентом, згадує ці роки з радісним трепетом.

Відчайдушна юність, коли найбільша проблема   сесія, що насувається, а найочікуваніша дата — День студента. Причому пригадується, як правило, не стільки саме навчання, скільки перший серйозний роман, веселі посиденьки з друзями, смішні випадки з життя…

Студентство — особлива каста. Студенти з різних країн чудово знайдуть спільну мову один з одним, незважаючи на мовні бар'єри. Студентські традиції — як серйозні, так і кумедні — дуже схожі і в Києві, і в Сорбонні, і в Оксфорді. Навіть своє «персональне» свято — Міжнародний день студента— студенти всього світу святкують в один день, 17 листопада.

 

 


 

 

Незважаючи на те, що студентська молодь відрізняється веселою, і навіть у якійсь мірі буйною вдачею, це свято має сумну передісторію. 28 жовтня 1939р. празькі студенти вийшли на демонстрацію на честь річниці утворення своєї держави. Нагадаємо, що Чехословаччина на той час була окупована німцями, які поставилися до цього заходу без особливого пієтету. Проти демонстрантів виступили регулярні війська, в результаті зіткнень загинув студент-медик Ян Оплетал. Його похорони, які відбулися 15 листопада, дали поштовх до нових акцій протесту. 17 листопада були заарештовані і відправлені до концентраційного табору більше 1200 студентів. 9 осіб страчені без суду. А через два роки в Лондоні на зустрічі студентів з різних країн було вирішено вважати 17 листопада Міжнародним днем солідарності студентів. Зараз пафосні слова про міжнародну солідарність залишилися тільки в офіційних паперах, а в народі свято називають просто: День студента.

В Україні, Білорусі та Росії існує інше студентське свято –Тетянин день. Він же – день заснування Московського університету: саме 12 січня (25 – за новим стилем) імператриця Єлизавета підписала відповідний указ. Традиційно свято складалося з двох частин: офіційний захід, проходив у стінах університету, і масові веселощі. В цей день до п'яних студентів були прихильні навіть поліцейські. Вони не тягли молодих гуляк до відділку, а, навпаки, чемно питали – чи не потрібна пану студенту допомога.

 

В радянські часи Тетянин день, звичайно ж, не відзначали. Але з початку 90-х років минулого століття ця традиція почала відроджуватися, і тепер молоді люди з задоволенням святкують День студента двічі на рік: 17 листопада і 25 січня.

 

 

 

 

 

Майже у всіх країн є своє, національне студентське свято. Традиції святкування Дня студента схожі у всіх державах. По суті, вони зводяться до того, щоб відзначити свято якомога веселіше.

Проте студентські традиції стосуються не тільки свят і з їх дотриманням іноді трапляються курйози. Наприклад, один студент в Оксфорді під час іспиту зажадав кухоль пива – мовляв, це давня традиція університету. Викладач задовольнив прохання – такий звичай дійсно був у XVIII столітті – однак відплатив знахабнілому молодикові його ж монетою. Він оштрафував його за те, що молодий чоловік порушив ще одну традицію: прийшов на іспит не при шпазі.

 

 

 

 

 

 

Цікаві факти про життя студентів.

  Кілька цікавих фактів про життя студентів та студентськітрадиції:

1. У Росії ХIХ століття студентам, які загуляли, писали на спинах адресу, щоб візники знали, куди доставити бездушні тіла.

2. Студенти в Японії на іспит беруть шоколадку Kit Kat. Назва ласощі співзвучно з виразом «обов'язково переможемо» японською мовою.

3. Чи знаєте ви, що протяжність моста в Гарварді становить «364,4 смута і ще одне вухо». Правда, нагадує мультик про «38 папуг»? Ця одиниця виміру з'явилася за прізвищем учня, Олівера Смута. За допомогою 170-тисантиметрового Олівера учні в 1958 році визначили довжину моста. Цікаво ще й те, що сам Олівер згодом став директором Міжнародної організації стандартів.

4. У Прінстонському університеті здають письмові іспити без викладачів, один на один зі своєю совістю! Все тому, що на першому курсі вони дали клятву - «Кодекс чесності». Згідно з правилом, кожен студент зобов'язується не списувати і не підглядати.

5.У Йєльському університеті є традиція залишати конспекти першокурсникам. Після цього новачки стають боржниками - вони повинні обвести очі зеленкою, щоб вони нагадували фари, і зобов'язані прокотити на спині благодійника.

6. А ви знаєте, що пам'ятник Чижик-Пижик присвячений студентам? Ще в 1835 році в місті на Неві було відкрито училище правознавства, слухачі якого носили характерну форму: мундири жовто-зеленого кольору і пижикові шапки. За це учні отримали прізвиськоЧижики-Пижики. А лічилка виникла після того, як курсанти училища влаштовували гучні гулянки в тавернах.

7. У Москві в 2008 році за ініціативи групи студентів був розроблений і встано вигляд, це коло, по периметру якого написані назви московських вузів. У центрі його - монетка в п'ять копійок 1978 року народження, ношені черевики і залікова книжка. 

До слова, про студентські прикмети: ви давно не вчитеся, якщо не знаєте, що:

- якщо ви хочете здати іспит на «п'ять», то, незважаючи на те, хлопець ви, або дівчина, повинні нафарбувати ніготь на мізинці темним лаком;

- якщо в аудиторії, де здають іспит, закрили вікно, то доброго не жди: халяву (шару) вигнали!

- це раніше підкладали під п'яту п'ятак, сьогодні треба класти папірець номіналом в 12 одиниць, краще не рублів або гривень;

- напередодні іспиту, рівно опівночі, необхідно відкрити вікно в кімнаті, де мешкає студент, і голосно прокричати: «Шара, прийди!" Або "Халява!»

  Але якщо у викладача чітке переконання, що Бог знає на «п'ять», він - на «чотири», то ви можете забути про всі інші прикмети.

Абонемент №3 (вул. Артема, 44) Наукової бібліотеки пропонує вам

віртуальну виставку до Дня студента.

  
 

74я73

    В54   Виховна робота зі студентською молоддю [Текст] : навч. посібник / за ред. Т. Ю.  Осипової. – Одеса : Фенікс, 2006. – 283 с. – ISBN 966-8631-59-5

77.056я73

           П 29   Петрова, І. В.

          Дозвілля в зарубіжних країнах [Текст] : підручник / І. В. Петрова. – К. : Кондор, 2005. – 408 с. – ISBN 966-602-083-1

Города студентов // Кампус. – 2009. – №7. – С. 30-34.

Васильченко, А. Статус студента Земли / А. Васильченко // Кампус. – 2009. – №7. – С. 26-29.

Noproblem // Кампус. – 2009. – №6. – С. 18-21.

Милюшина, А. Бывает ли память безграничной? / А. Милюшина // Кампус. – 2009. – №6. – С. 40-44.

Викторенко, Я. Наука миром правит / Я. Викторенко // Кампус. – 2009. – №5. – С. 38-39.

Ищем работу в сети // Кампус. – 2009. – №4. – С. 48-51.

Приходько, О. В мир знаний – с борьбой за признание / О. Приходько // Кампус. – 2009. – №3. – С. 20-21.

Малей, А. В ожиданки шары / А. Малей // Кампус. – 2009. – №3. –  С. 64-65.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Keywords, ключові слова: виховна робота бібліотек,  вища освіта,Україна,; воспитательная работа библиотек,  высшее образование, Украина;educational work of libraries,  higher education, Ukraine.

 

Для допомоги зверніться до інструкції Пошук в каталозі бібліотеки

Для допомоги зверніться до інструкції Пошук в в репозитарії ХНТУСГ

Як користуватися електронними ресурсами
НБ ХНТУСГ

Як користуватися електронними ресурсами НБ ХНТУСГ

Контакти

Адреса для листування
Наукова бібліотека ХНТУСГ
пр.Московський 45
Харків, 61001
Телефон
E-mail:

Новини бібліотеки

13 вересня - День пам’яті жертв фашизму

2020-09-13

Це День пам’яті десятків мільйонів людей, які загинули в Другій світовій війні: мільйонів солдатів та ще більше – мирних жителів, які загинули внаслідок бомбардувань, у концтаборах, від хвороб та від голоду, який відзначається щорічно у другу неділю вересня.

Харківський національний технічний університет сільського господарства імені П.Василенка