День пам'яті та примирення – пам'ятний день в Україні, що відзначається з 2015 року 8 травня. Це добра нагоди зробити справу спільно з цивілізованою Європою.
8 травня 1945, у передмісті Берліна, зайнятому радянськими військами, був підписаний акт про беззастережну капітуляцію гітлерівської армії. Документ за дорученням Сталіна підписав маршал Радянського Союзу Георгій Жуков, а також представники США, Великобританії та Франції.
8 травня – День примирення, встановлений для «вшанування подвигу українського народу, його визначного внеску у перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні, висловлення поваги усім борцям проти нацизму, увічнення пам’яті про загиблих», які віддали своє життя за право вільно жити на своїй землі. Вшановувати у цей день будуть воїнів, "жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у роки війни".
Ми пам’ятаємо, яким страшним лихом в історії людства була Друга світова війна. День пам’яті та примирення дає кожному з нас можливість оцінити внесок українського народу в перебіг і завершення Другої світової війни, підсумувати її масштабні спустошливі наслідки для України, а також винести життєво важливі уроки для нашої держави сьогодні.
Вшануємо пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом, а також усіх жертв Другої світової війни! Пам’ятаємо! Перемагаємо!
Наукова бібліотека пропонує Вам переглянути віртуальний огляд «Війна жіночими очима. Доля харків’янок у Другій світовій війні»