маршрут4

Маршрут № 4: Київ – Обухів - Трипілля – Ржищів

«Трипільська культура»

 

 

«Хто ми? Хто наші предки? Яке наше коріння? Не можна відповісти, не цікавлячись історією свого народу. Та, знайшовши  відповідь у сивій та глибокій давнині, можна зрозуміти всю силу та велич роду українського...»

 

 

Село Трипілля на Київщині стало символом однією з найбільших загадок прадавньої історії людства. 

Цивілізація Трипілля — дійсно більш ніж незвичайна, і в її існуванні так багато загадкового, що деякі аспекти просто не вкладаються у традиційну теорію про первіснообщинний лад, який повинен був, за всіма законами, ще царювати на нинішніх українських землях у ті часи, коли тут уже будувалися перші багатоповерхові будівлі.

Що відомо нам про цю культуру? 

     Музей, що ми відвідали,  познайомив  з історією нині визнаної найдавнішою землеробською культурою в цій частині Євразії.

Ми  бачили гідні подиву артефакти, які невідомі майстри залишили світові, торкнулися руками керамічних виробів, розмальованих дивовижними візерунками, в яких закодовані найдревніші в світі космогонічні символи походження світу, популярні символи свастики, світового дерева… «Інь і Янь» трипільці зображали на своїх горщиках ще в ті незапам'ятні часи — до китайців, персів і єгиптян...

Письменниця і археолог Марія Гімбутас ще в першій половині ХХ сторіччя назвала цю територію «Старою Європою» та висунула гіпотезу, яка потім підтвердилася знахідками, що саме на цій території зародилася уся європейська цивілізація.

 

Основна ідею Музею трипільської археологічної культури:  саме трипільська цивілізація – це першоджерело української нації та прабатьківщина індоєвропейської раси.

   
 
   
   

 

Рейтинг@Mail.ru

Для допомоги зверніться до інструкції Пошук в каталозі бібліотеки

Для допомоги зверніться до інструкції Пошук в в репозитарії ХНТУСГ

Послуги МБА та ЕДД

Послуги МБА та ЕДД НБ ХНТУСГ

Контакти

Адреса для листування
Наукова бібліотека ХНТУСГ
пр.Московський 45
Харків, 61001
Телефон
E-mail:

Новини бібліотеки

Сканер у подарунок для бібліотеки

2021-12-28

Напередодні новорічних свят Наукова бібліотека отримала від  керівництва ДБТУ довгоочікуваний планетарний сканер, необхідний для оцифрування колекцій рідкісних і цінних видань.

Харківський національний технічний університет сільського господарства імені П.Василенка