Всесвітній день письменника відзначають щорічно 3 березня. Професія письменника з'явилася багато століть назад, але майстри слова отримали своє свято лише в 1986 році на засіданні 48 конгресу Міжнародного ПЕН-клубу, який був заснований у 1921 році. Назва організації – абревіатура, утворена першими літерами англійських слів poets – поети, essayists – нарисовці, novelists – романісти. Ідея створення організації належить англійській письменниці Кетрін Емі Доусон-Скотт.
В Україні існує Національна спілка письменників України (НСПУ) – добровільна творча організація професійних літераторів України: поетів, прозаїків, драматургів, критиків і перекладачів. НСПУ має власне книжкове видавництво – «Український письменник» (раніше – «Радянський письменник»). У Будинку письменників працює одна з кращих в Україні бібліотек з книжковим фондом у понад сто десять тисяч томів. Бібліотека виконує велику за обсягом інформаційну та бібліографічну роботу, постійно організовує книжкові ювілейні виставки сучасних письменників, популяризує нові надходження та висвітлює літературні події НСПУ.
Ось, уже понад тридцять років у цей день, 3 березня, світ відзначає день письменника. Є щось магічне у тому, як створювалися найвизначніші літературні твори. Кожному тексту передує неповторний досвід, особливі переживання, емоції й життєві драми. Що надихнуло письменника на книжку - всеохоплююча любов, пристрасть чи біль і відчай?
З нагоди цього свята Наукова бібліотека пропонує на кілька годин зануритися в неповторний світ письменницької творчості й відкрити вже відомі літературні постаті.
- буктрейлер за книгою Юлії Пилипенко «Рижик»
- буктрейлер на книгу Ю. Ковтуна «Тарасові музи»
- бібліогід книжкового світу «Книги українських сучасних письменників, на які варто звернути увагу!»
- віртуальні виставки «Улюблені книги відомих, знаменитих людей України та зарубіжжя, які вони радять прочитати»; «Війна, що торкнулася кожного: добірка книг про війну на Сході України»