Путешествия-2012

Життя цікаве тому, що в ньому є подорожі!

Мандрівка довжиною в тисячі кілометрів

 починається з одного кроку.

 Лао Тзу

 

      Людей можна розділити на два типи: тих хто любить мандрівки та тих, хто веде осілий спосіб життя. Проте вченими доведено, що не можливо відпочити, лежачи на дивані, у своєму сталому середовищі. Такий спосіб лише виснажує наш, перевтомлений роботою, організм. Тобто для відпочинку обов’язково потрібно змінити обстановку і можливо навіть країну.

       При науковій бібліотеці ХНТУСГ працює з 2005 ріку краєзнавчо-туристичний клуб  «Патріот». За цей час підібралася дієва команда ентузіастів, які постійно беруть участь в справах  цього об’єднання. Подорожі, що плануються клубом  завжди  надзвичайно насичені.  В дорогу збираються  небайдужі до всього  нового мандрівники. Це можуть  бути люди різні за віком, професією, але їх єднає любов до мандрів та  нових вражень.

       Потім  всі ми розповідаємо  історії про наші пригоди, переглядаємо фотознімки  та трохи сумуємо за подорожами які здійснились. А раптом , дивишся телевізійну передачу чи  новини і відразу думка: « Я ж тут сам ходив і був, і навіть знаю, що буде за тією будівлею!»  І дехто з нас у який раз жаліє, що не робить заміток під час мандрівки, бо важливі дріб’язки поступово вивітрюються з голови та  залишаються тільки самі яскраві спогади. Беру на себе сміливість  перелічити те, що запам’яталося найбільше учасникам спільних подорожей у  2012 році та  висловити деякі  думки.

       Нема в людини місця дорожчого, ніж те, де вона народилась, землі, на якій зросла… Щоб по-справжньому любити рідний край, його слід добре знати, необхідно вивчати його історію, мову, культуру. Тому одним з пріоритетних напрямів  роботи клубу  - є подорожі Україною, участь у проектах   «Сто чарівних куточків України, які варто відвідати», «Сім природних чудес України», краєзнавчий цикл « Історія міст та сіл України». 

        Ми   любимо  подорожувати, хочемо побачити інші країни, але скільки цікавих, незнаних куточків є на рідній Батьківщині, тому й варто мандрувати, а не тільки розглядати фотографії  та  відгуки в Інтернеті. Якщо сидіти дома, то звичайно все так і залишиться  невідомим.Аскільки цікавих людей можна зустріти!

         Майже кожного року  (в 2006, 2007, 2008, 2010, 2011 роках)  ми   подорожуемо  Західною  Україною  і кожного разу нові  пригоди, враження, емоції…  Карпати у спогадах,  Карпати наяву. Романтизм, мрії, недоторкана, незаймана краса гір...ЗКарпатами зв’язано якесь приємне, незабутнє відчуття.

          Ми, як завжди, вдячні долі, що дарує нам  на шляху зустрічі з  цікавими людьми. Ось, наприклад,  в травні 2012 року відбулася подорож  «Краса, магія та екзотика Карпат». В один із днів,  ми відвідали музей гуцульського побуту, де познайомились з карпатським митцем  Романом  Кумликом. Здавалось, він може розповідати легенди,  приказки безперестанку. Ми не втомлювались його слухати. А коли  почули , як  він грає на багатьох  музичних інструментах -  то захотілося ще і ще раз послухати музику та  з ним поспілкуватися. Музикант, етнограф, невтомний збирач скарбів, надзвичайно цікава, неординарна особистість.

       В цій мандрівці нам пощастило побачити та  пізнати історію  монастиря – фортеці  Манявський скит, послухати мелодійний гомін кришталевих джерел і водоспадів, проїхатися вузькоколійкою на старовинному потязі «Карпатський  трамвай», оглянути гірське курортне селище Ворохта, з комплексом трамплінів, австрійських віадуків  та високогірне селище Верховина,  де знаходиться музей фільму С.Параджанова «Тіні забутих предків».

       Історія щедро обдарувала цей край багатим і неповторним минулим, а природа – красою та різноманітністю. Протягом нашого туру,  ми бачили  найвищу гору України – Говерла (2061м), високогірне озеро Синевир -  одне з природних чудес,  та  мали можливість прогулятися   географічним центром Європи поблизу селища Ділове, що на Рахівщині.  Чудові краєвиди, ліс, гори - це місця, де любили відпочивати видатні українці І.Франко, О.Кобилянська, М.Грушевський, Леся Українка, М.Коцюбинський та ін. Взагалі, ці дні, проведені в Карпатах, залишилися у нашій пам’яті надзвичайно яскравим спогадом.

         Наша мандрівка  завершувалась на Тернопільщині, де мали змогу  познайомитися з цікавинками  невеликих  міст Бучач, Чортків, села Рукомиш.  Про ці  міста та місця можна багато розказувати – про ратушу зі скульптурами видатного Пінзеля, про старі церкви і монастирі, костели, замки та фортеці.  І саме тут, багато з нас зрозуміли:  безліч цікавих місць на Тернопільський землі ще нам не відомі! Отож будемо  планувати  мандрівку на 2013- 14 рік, саме сюди, де  живуть люди, які не забувають про своє коріння, історію, спадщину.

       На нашій планеті існує величезна кількість місць, від краси яких захоплює дух, бо різні культури, країни та міста. Але є місця на планеті , до яких  дуже хотілося б  потрапити хоча раз у житті, і ця мрія у де кого з нас здійснилася у подорожі «Тур де  Франц».

       Які слова спадають вам на думку, коли чуєте слово «Франція»? Це безумовно —  Париж,  Ейфелева вежа,  Єлисейські поля, Лувр, Тріумфальна арка, Мулен Руж, Нотр Дам де Парі - це все Париж, але це далеко не весь Париж. Можна перелічувати  і далі, на цьому список не завершується. Це місто закоханих, музикантів і художників, законодавець моди та справжній рай для гурманів,  квінтесенція романтики.  Прогулянки берегами Сени, кафе з  круасанами, вузькі старовинні вулички, наймодніші магазини, шопінг,  тисячі туристів, що  підкорюють Ейфелеву вежу...

       Кожен з нас багато разів чув розхожий вислів «Побачити Париж і померти», але повірте, після відвідування цього міста все, що Ви захочете - це знову приїхати сюди. «Свято, яке завжди з тобою» - саме так про Париж писав Хемінгуей.

       Знайомство з країною продовжилося на екскурсіях  «Версаль - резиденція французьких королів»,  «Замки Луари»  «Нормандія - земля, що омивається водами  Ла – Манша», «Знайомство з малими історичними  містечками Онфльор, Довіль та Трувіль», а також з містами Страсбург, Руан, Реймс.  Отже, Франція — це мрія і реальність.

       Втім наша  автобусна подорож пролягала містами Польщі та Німеччини, такими  як Дрезден, Вроцлав, Краків.  Звичайно, кожна держава має свої особливості і притягує своєю унікальністю. Це милі і привітні країни, які вітають хорошими дорогами і помітно високим рівнем розвитку. Навіть дороги до полів зроблені з рівного асфальту. Добре, що навколо прибрано, що  розвинені місця відпочинку і центри туризму, відреставровані будівлі та збудовані хороші побутові умови.

       Чудові спогади від давньої столиці Саксонії — міста Дрезден. Нам сподобався цікавий історичний Цвінгер — комплекс з чотирьох будівель, де сьогодні розташована Дрезденська галерея «Старі майстри». Там зберігається чимало шедеврів світового мистецтва, зокрема колекції полотен Рембрандта та Рафаеля. Найвидатнішим з них, безумовно, є полотно “Сікстинська мадонна”. Важко передати словами почуття, які тебе переповнюють, коли  ти бачиш те, про що говорить  та визнає весь світ. До речі, в Луврі, ми на власні очі побачили  шедеври: Джоконду, Венеру Мілоську, Ніку Самофракійську та ін. 

       Польські міста  Краків та Вроцлав мають  чимало архітектурних пам’яток. Кожен має свою історію, кожен вартий уваги,  але неможливо  перерахувати все побачене, це займе багато часу.

       Приємні враження залишилися від  подорожу  «Незабутня Угорщина» на початку 2012 року. Коли кажуть, що в Будапешт  та Відень закохуються швидко - я згодна! Дуже красиві  міста, багато  чудової архітектури, на яку можна дивитися годинами і слухати цікаві розповіді.

       Після таких чудових візитів до Європи ми з нетерпінням  будемо чекати нові та згадувати минулі, бо казку забути не можна. Мине ще зовсім небагато часу, і настане пора літніх відпусток, канікул. Хтось поїде відпочивати і ніжитись на сонці в заморських країнах, а хтось надасть перевагу активному відпочинку тут, на рідній землі.

       І якщо набридли сірі будні  та виникло бажання провести їх цікаво - тоді приєднуйся до нас, до захоплюючих подорожей з клубом «Патріот»! Інформація, плани та контакти розміщені на сторінках клубу  на сайті наукової бібліотеки.

Кірєєва С.М., керівник

краєзнавчо - туристичниго клубу «Патріот»

      

Скит Манявський

Біля  Блаженного каменю  в Карпатах

На вулицях Івано-Франківська, біля міської ратуші

Географічний центр Європи поблизу

 селища Ділове на Рахівщині

Музей гуцульського побуту. Легенди розповідає Роман Кумлик

Карпати. Кришталеві джерела та  водоспади

Недоторкана, незаймана краса Карпатських  гір

Екскурсія «Карпатським  трамваєм»

Озеро Синевир

Озеро Синевир є найбільшим озером  Українських Карпат

Місто Бучач. Вид на Василіанський монастир

Давня столиця Саксонії — місто Дрезден

Архітектурний облік  Страсбурга

Париж.  Тут колись була Бастилія…

Ейфелева вежа. «Свято , яке завжди з тобою»

Франція. Замок  Амбуаз

Замок Шенонсо, розташований  прямо  на воді

Краків має  чимало архітектурних пам’яток.

В Будапешт неможливо не закохатися…

 

Для допомоги зверніться до інструкції Пошук в каталозі бібліотеки

Для допомоги зверніться до інструкції Пошук в в репозитарії ХНТУСГ

Як користуватися електронними ресурсами
НБ ХНТУСГ

Як користуватися електронними ресурсами НБ ХНТУСГ

Контакти

Адреса для листування
Наукова бібліотека ХНТУСГ
пр.Московський 45
Харків, 61001
Телефон
E-mail:

Новини бібліотеки

22 жовтня ‒ 85 років від дня народження Бориса Ілліча Олійника

2020-10-22

Український поет, перекладач, дійсний член НАН України, голова Українського фонду культури (1987-2017), Герой України (2005), почесний академік Академії мистецтв України Борис Ілліч Олійник народився 22 жовтня 1935 року

21 жовтня ‒ Міжнародний день академічної доброчесності

2020-10-21

21 жовтня вся світова спільнота відзначає Міжнародний день академічної доброчесності. Українська наукова та освітня спільнота все більше звертається до питань академічної доброчесності та впровадження міжнародних академічних стандартів.

Харківський національний технічний університет сільського господарства імені П.Василенка