Релігія

 1. 86.37
  В 39    Вечерський, В. В. Українські монастирі [Текст] / В. В. Вечерський. – Київ : Наш час, 2008. – 399 с. – (Невідома Україна). – ISBN 978-966-1530-06-4.
  Анотація: Книжка присвячена українським монастирям як прадавнім центрам духовності, культури, освіти нашого народу, а також як видатним архітектурним ансамблям, з якими пов’язана історія України та окремих її регіонів. Розповідається про основні правила заснування, будівництва та устрою християнських монастирів, про їх благодійницьку та культурну працю, про руйнування монастирських ансамблів за часів тоталітарного режиму у XX ст., про їх сьогоднішнє відродження. Більша частина обсягу книжки присвячена розповіді про основні, найвідоміші й найстародавніші монастирі всіх регіонів України і всіх конфесій — Києво-Печерську, Почаївську та Святогірську лаври, вірменський монастир Сурб-хач у Криму, католицький Домініканський монастир у Львові, інші монастирі Львова, Києва, Луцька, Чернігова, Лубен, Переяслава, Путивля, Полтави, Новгорода-Сіверсь-кого. У цих розповідях особливий акцент робиться на тих історичних діячах та історичних подіях, які пов’язані з тими чи іншими монастирями.

 2. 63.3(4УКР)4
  Г 70    Горський, В. С. Святі Київської Русі / Вілен Сергіїович Горський. – Київ : Абpис, 1994. – 176 с.
  Що таке святість? Кого відзначали як святих наші предки? Які, передусім, моральні якості вирізняли тих, кого вшановували як святих в Київській Русі? На ці питання дає відповідь відомий український філософ у цій книзі. Написано на ґрунті аналізу оригінальної літератури києворуської доби.

 3. 63.3(4Укр)5
  К 12    Кагамлик, С. Світло духовності і культури. З історії Києво-Печерської лаври XVII-XVIII cт. [Текст] / С. Кагамлик. – Київ : Наш час, 2008. – 326 с. – (Невідома Україна). – ISBN 978-966-1530-07-1.
  АнотаціяКиєво-Печерська лавра... Що ми вкладаємо у це поняття? Найбільша українська святиня, пам’ятка давньої архітектури і мистецтва, колиска української старовини. Але у чому святість Київської Лаври, її висока духовність, велич культурних здобутків, які впродовж віків були символом і славою українців — на ці питання далеко не кожен знайде відповідь. Більшість переконана, що найбільший розквіт Печерського монастиря і його вплив на суспільство припадає саме на часи Київської Русі. Проте не усім відомо, що саме період XVII— XVIII ст. склав «золотий вік» в історії Лаври, коли вона досягла свого найбільшого духовного авторитету і найвищого злету культурно-просвітницької діяльності. У цьому й унікальність Києво-Печерської лаври XVII- XVIII ст. — силами її церковної еліти, передусім із вихованців Києво-Могилянської академії, які пройшли лаврську чернечу школу, у ній творився особливий внутрішній світ, силу і глибину впливів якого на тогочасне суспільство важко переоцінити. Саме завдяки їм з чудотворних Печерських гір лилося світло духовності і ширилися ідейні й культурні впливи на всі народи Православного Світу.

 4. 86.37
  К 82    Крисаченко, В. С. Україна на сторінках Святого Письма та витяги з першоджерел, що засвідчують процес поширення християнства на теренах України від апостола Андрія до князя Володимира [Текст] / Валентин Семенович Крисаченко. – Київ : Наук. думка, 2000. – 486 с. – SBN 966-00-0180-0.
  Науково-довідкове видання присвячене висвітленню шляхів і обставин поширення християнства на українській землі у першому тисячолітті нової ери. Докладно розглянуто проблему контекстуальної присутності українських реалій на сторінках Святого Письма. Видання добре ілюстроване.

Для допомоги зверніться до інструкції Пошук в каталозі бібліотеки

Для допомоги зверніться до інструкції Пошук в в репозитарії ХНТУСГ

ВИВЧАЙ УКРАЇНСЬКУ ЛЕГКО!

Контакти

Адреса для листування
Наукова бібліотека ХНТУСГ
пр.Московський 45
Харків, 61001
Телефон
E-mail:

Новини бібліотеки

Книга тижня

2020-02-24

Основи розрахунку та конструкції деревообробного обладнання [Текст] : підручник / В. В. Шостак [та ін.] ; за ред. В. В. Шостак ; Нац. лісотехн. ун-т України. – Львів : Вид-во "Львів. політехніка", 2012. – 392 с.

Засідання Бібліотечної ради ХНТУСГ

2020-02-20

В Науковій бібліотеці 20.02.2020 р. відбулося засідання Бібліотечної ради ХНТУСГ, на якому було розглянуто питання щодо виконання «Плану видання наукових, навчальних та навчально-методичних видань навчально-науковими інститутами ХНТУСГ в 2019-2020 навчальному році».

Харківський національний технічний університет сільського господарства імені П.Василенка