«Жінки у Другій світовій. Життя і долі» (Година освіченості)

      На виконання Указу Президента України «Про відзначення у 2016 році Дня пам’яті та примирення і 71-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні» від 08.04.2016 року № 130 Наукова бібліотека ХНТУСГ спільно з кураторами студентських груп проводить цикл заходів з метою гідного вшанування подвигу українського народу в Другій світовій війні.

        10 травня 2016 року була проведена тематична година освіченості «Жінки у Другій світовій. Життя і долі» (підготувала   Кірєєва С.М., зав. відділу НБ) у студентських групах 11ТС (куратор Сиром’ятников П.С.) та 12ТС (куратор Гончаренко О.О).

Мета заходу: акцентувати увагу на жіночих долях у роки Другої світової війни. Правда про становище жінок у роки війни в часи СРСР була під забороною – її або замовчували, або спотворювали. Війна була справою чоловіків, але світові війни радикально змінили масштаби, прийоми і правила ведення війни. Історики до останнього часу недостатньо приділяли уваги вивченню ролі та місця жінок в історії України.         

        З увагою студенти слухали лекцію-розповідь про Марію Бабінчук, Геню Баташеву, Олену Вітер, Євдокію Лисенко, Олександру Шулежко та інших жінок, біографії яких розкривають різні іпостасі представниць слабкої статі у те лихоліття. Жінка – дружина, мати, медсестра-рятівниця, воїн, підпільниця, військовополонена, остарбайтер, свідок Голокосту, хранителька пам’яті. Інформаційно й емоційно в слайд-лекції висвітлена гендерна роль жінки, що передбачала її природне бажання всіма своїми силами сприяти продовженню людського життя, а не приймати участі в його знищенні. На жаль, у ХХІ столітті жінки теж масово долучаються до безпосередніх військових дій.

Для допомоги зверніться до інструкції Пошук в каталозі бібліотеки

Для допомоги зверніться до інструкції Пошук в в репозитарії ХНТУСГ

Послуги МБА та ЕДД

Послуги МБА та ЕДД НБ ХНТУСГ

Контакти

Адреса для листування
Наукова бібліотека ХНТУСГ
пр.Московський 45
Харків, 61001
Телефон
E-mail:

Новини бібліотеки

25 – 31 жовтня Міжнародний тиждень відкритого доступу

2021-10-25

Відкритий доступ (Open Access) – це міжнародний академічний рух, спрямований на забезпечення безкоштовного, швидкого, постійного, повнотекстового доступу до навчальних та наукових матеріалів у мережі Інтернет.

Харківський національний технічний університет сільського господарства імені П.Василенка