«Жінки у Другій світовій. Життя і долі» (Година освіченості)

      На виконання Указу Президента України «Про відзначення у 2016 році Дня пам’яті та примирення і 71-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні» від 08.04.2016 року № 130 Наукова бібліотека ХНТУСГ спільно з кураторами студентських груп проводить цикл заходів з метою гідного вшанування подвигу українського народу в Другій світовій війні.

        10 травня 2016 року була проведена тематична година освіченості «Жінки у Другій світовій. Життя і долі» (підготувала   Кірєєва С.М., зав. відділу НБ) у студентських групах 11ТС (куратор Сиром’ятников П.С.) та 12ТС (куратор Гончаренко О.О).

Мета заходу: акцентувати увагу на жіночих долях у роки Другої світової війни. Правда про становище жінок у роки війни в часи СРСР була під забороною – її або замовчували, або спотворювали. Війна була справою чоловіків, але світові війни радикально змінили масштаби, прийоми і правила ведення війни. Історики до останнього часу недостатньо приділяли уваги вивченню ролі та місця жінок в історії України.         

        З увагою студенти слухали лекцію-розповідь про Марію Бабінчук, Геню Баташеву, Олену Вітер, Євдокію Лисенко, Олександру Шулежко та інших жінок, біографії яких розкривають різні іпостасі представниць слабкої статі у те лихоліття. Жінка – дружина, мати, медсестра-рятівниця, воїн, підпільниця, військовополонена, остарбайтер, свідок Голокосту, хранителька пам’яті. Інформаційно й емоційно в слайд-лекції висвітлена гендерна роль жінки, що передбачала її природне бажання всіма своїми силами сприяти продовженню людського життя, а не приймати участі в його знищенні. На жаль, у ХХІ столітті жінки теж масово долучаються до безпосередніх військових дій.

Для допомоги зверніться до інструкції Пошук в каталозі бібліотеки

Для допомоги зверніться до інструкції Пошук в в репозиторії ХНТУСГ

Час плине, а пам’ять залишається: книги, що увіковічили Майдан та його Героїв

Контакти

Адреса для листування
Наукова бібліотека ХНТУСГ
пр.Московський 45
Харків, 61050
Телефон

Відділ обслуговування користувачів:
+380 (57) 732-9963  kireeva_cn@ukr.net

Інформаційно-бібліографічний відділ:
+380 (57) 732-9963  sbo.hntusg@ukr.net

Відділ інформаційних технологій та комп'ютерного забезпечення:
+380 (57) 732-9963  avt2.73@ukr.net

Відділ комплектування та наукової обробки документів:
+380 (57) 732-9963  komplhim17@gmail.com

Новини бібліотеки

XIV Всеукраїнська конференція молодих вчених та спеціалістів "Історія освіти, науки і техніки в Україні"

2019-05-17

Директор Наукової бібліотеки Ніколаєнко Н. М. 17 травня 2019 р. взяла участь у  XIV Всеукраїнській конференції молодих вчених та спеціалістів "Історія освіти, науки і техніки в Україні" з доповіддю "Розвиток інформаційно-галузевого ресурсу для фахівців сільськогосподарської галузі"

Зустріч з директором Державної наукової установи «Книжкова палата України ім. Івана Федорова»

2019-05-15

15 травня в Харківському національному університеті радіоелектроніки відбулася зустріч з директором Державної наукової установи «Книжкова палата України ім. Івана Федорова» – М. І. Сенченком, яка була присвячена 100-літтю створення закладу. На зустрічі були присутні провідні фахівці бібліотек ЗВО м. Харкова, у тому числі директор НБ ХНТУСГ Ніколаєнко  Н. М. та заступник директора НБ Наугольнова Н. Г.

День вишиванки в НБ ХНТУСГ

2019-05-15

16 травня святкуємо Всеукраїнське свято – День вишиванки. Кольоровими нитками вишиванка вплетена у наші традиції і найважливіше те, що, маючи вікову історію, вона не втратила своєї популярності і до сьогодні.

Харківський національний технічний університет сільського господарства імені П.Василенка