Толерантность

 

Година освіченості на тему:

«Простір толерантності – простір співжиття»

 

 

    «Простір толерантності – простір співжиття» - тема заключних годин освіченості у цьому навчальному році, які провели співробітники Наукової бібліотеки ХНТУСГ Бездольна Л.І. та Лукшина Є.Ю. зі студентами 1-3 курсів ННІ ПХВ. Не дивлячись, що години освіченості – 4 та 5 пари у розкладі занять, студенти прийшли повним складом груп.   

 

 

   Під час години освіченості студенти були не просто спостерігачами, слухачами, а були активними співрозмовниками та учасниками. Обрані дієві та ефективні діалогові, інтерактивні, мультимедійні форми спонукали активізувати студентську молодь і зацікавити їх у спілкуванні, тому час промайнув у «живому» діалозі непомітно.

    Цікавий тест «Чи толерантна Ви людина?» дав можливість студентам оцінити рівень своєї толерантності і звернути увагу на свої інтолерантні риси характеру. Сюжетно-рольові завдання розвивали у студентів увагу, пам'ять, творче мислення, а розбір різних ситуацій - вміння аналізувати та оцінювати власну поведінку з позиції толерантності, сприймати інших такими якими вони є.

   Жваво та емоційно проходило обговорення у студентських групах завдання «Квітка толерантності». Необхідно було сформулювати та написати основні якості толерантної людини на пелюстках «квітки» і прикріпити їх на макет. Усі групи успішно впоралися з цим завданням.  

 

    Студентська група - це маленька родина. Важливо, щоб завжди в ній панували доброта, співпраця, повага, взаєморозуміння, не було конфліктів. Але неможливо подобатися всім, любити всіх, неможливо, щоб усі в групі були відданими друзями… Тому що у кожного різне виховання, інтелект, бажання вчитися, потреби, характер, смаки, темперамент і т.д. Щоб мати комфортний простір співжиття, треба вчитися бути толерантними. На завершення години освіченості студентам було запропоновано спробувати «виростити» дерево толерантності, на листочках якого необхідно залишити свої побажання або написати, що потрібно зробити, щоб їх група, університет стали простором толерантності, тобто, щоб відносини в ньому стали якомога більш толерантними. Студенти не марнували час і у кожній групі йшло дружнє обговорення, ніхто не залишився байдужим до цього завдання. На символічний малюнок «Дерева толерантності» студенти прикріпили листочки зі своїми відповідями і проаналізували свої думки.

 

    Наприкінці години освіченості завідуюча сектором Бездольна Л.І. розповіла студентам пізнавальну легенду «Все в твоїх руках» (https://www.youtube.com/watch?v=Mst6ja9Mh-k) та побажала удосконалювати свій характер і реалізовувати принцип толерантності у досягненні своєї мети.

 

 

 

Keywords, ключові слова: виховна робота бібліотек, вища освіта,Україна, толерантність; воспитательная работа библиотек, высшее образование, Украина, толерантность; educational work of libraries, higher education, Ukraine, tolerance

 

Для допомоги зверніться до інструкції Пошук в каталозі бібліотеки

Для допомоги зверніться до інструкції Пошук в в репозиторії ХНТУСГ

Час плине, а пам’ять залишається: книги, що увіковічили Майдан та його Героїв

Контакти

Адреса для листування
Наукова бібліотека ХНТУСГ
пр.Московський 45
Харків, 61050
Телефон

Відділ обслуговування користувачів:
+380 (57) 732-9963  kireeva_cn@ukr.net

Інформаційно-бібліографічний відділ:
+380 (57) 732-9963  sbo.hntusg@ukr.net

Відділ інформаційних технологій та комп'ютерного забезпечення:
+380 (57) 732-9963  avt2.73@ukr.net

Відділ комплектування та наукової обробки документів:
+380 (57) 732-9963  komplhim17@gmail.com

Новини бібліотеки

XIV Всеукраїнська конференція молодих вчених та спеціалістів "Історія освіти, науки і техніки в Україні"

2019-05-17

Директор Наукової бібліотеки Ніколаєнко Н. М. 17 травня 2019 р. взяла участь у  XIV Всеукраїнській конференції молодих вчених та спеціалістів "Історія освіти, науки і техніки в Україні" з доповіддю "Розвиток інформаційно-галузевого ресурсу для фахівців сільськогосподарської галузі"

Зустріч з директором Державної наукової установи «Книжкова палата України ім. Івана Федорова»

2019-05-15

15 травня в Харківському національному університеті радіоелектроніки відбулася зустріч з директором Державної наукової установи «Книжкова палата України ім. Івана Федорова» – М. І. Сенченком, яка була присвячена 100-літтю створення закладу. На зустрічі були присутні провідні фахівці бібліотек ЗВО м. Харкова, у тому числі директор НБ ХНТУСГ Ніколаєнко  Н. М. та заступник директора НБ Наугольнова Н. Г.

День вишиванки в НБ ХНТУСГ

2019-05-15

16 травня святкуємо Всеукраїнське свято – День вишиванки. Кольоровими нитками вишиванка вплетена у наші традиції і найважливіше те, що, маючи вікову історію, вона не втратила своєї популярності і до сьогодні.

Харківський національний технічний університет сільського господарства імені П.Василенка