Толерантность

 

Година освіченості на тему:

«Простір толерантності – простір співжиття»

 

 

    «Простір толерантності – простір співжиття» - тема заключних годин освіченості у цьому навчальному році, які провели співробітники Наукової бібліотеки ХНТУСГ Бездольна Л.І. та Лукшина Є.Ю. зі студентами 1-3 курсів ННІ ПХВ. Не дивлячись, що години освіченості – 4 та 5 пари у розкладі занять, студенти прийшли повним складом груп.   

 

 

   Під час години освіченості студенти були не просто спостерігачами, слухачами, а були активними співрозмовниками та учасниками. Обрані дієві та ефективні діалогові, інтерактивні, мультимедійні форми спонукали активізувати студентську молодь і зацікавити їх у спілкуванні, тому час промайнув у «живому» діалозі непомітно.

    Цікавий тест «Чи толерантна Ви людина?» дав можливість студентам оцінити рівень своєї толерантності і звернути увагу на свої інтолерантні риси характеру. Сюжетно-рольові завдання розвивали у студентів увагу, пам'ять, творче мислення, а розбір різних ситуацій - вміння аналізувати та оцінювати власну поведінку з позиції толерантності, сприймати інших такими якими вони є.

   Жваво та емоційно проходило обговорення у студентських групах завдання «Квітка толерантності». Необхідно було сформулювати та написати основні якості толерантної людини на пелюстках «квітки» і прикріпити їх на макет. Усі групи успішно впоралися з цим завданням.  

 

    Студентська група - це маленька родина. Важливо, щоб завжди в ній панували доброта, співпраця, повага, взаєморозуміння, не було конфліктів. Але неможливо подобатися всім, любити всіх, неможливо, щоб усі в групі були відданими друзями… Тому що у кожного різне виховання, інтелект, бажання вчитися, потреби, характер, смаки, темперамент і т.д. Щоб мати комфортний простір співжиття, треба вчитися бути толерантними. На завершення години освіченості студентам було запропоновано спробувати «виростити» дерево толерантності, на листочках якого необхідно залишити свої побажання або написати, що потрібно зробити, щоб їх група, університет стали простором толерантності, тобто, щоб відносини в ньому стали якомога більш толерантними. Студенти не марнували час і у кожній групі йшло дружнє обговорення, ніхто не залишився байдужим до цього завдання. На символічний малюнок «Дерева толерантності» студенти прикріпили листочки зі своїми відповідями і проаналізували свої думки.

 

    Наприкінці години освіченості завідуюча сектором Бездольна Л.І. розповіла студентам пізнавальну легенду «Все в твоїх руках» (https://www.youtube.com/watch?v=Mst6ja9Mh-k) та побажала удосконалювати свій характер і реалізовувати принцип толерантності у досягненні своєї мети.

 

 

 

Keywords, ключові слова: виховна робота бібліотек, вища освіта,Україна, толерантність; воспитательная работа библиотек, высшее образование, Украина, толерантность; educational work of libraries, higher education, Ukraine, tolerance

 

Для допомоги зверніться до інструкції Пошук в каталозі бібліотеки

Для допомоги зверніться до інструкції Пошук в в репозитарії ХНТУСГ

Як користуватися електронними ресурсами
НБ ХНТУСГ

Як користуватися електронними ресурсами НБ ХНТУСГ

Контакти

Адреса для листування
Наукова бібліотека ХНТУСГ
пр.Московський 45
Харків, 61001
Телефон
E-mail:

Новини бібліотеки

13 вересня - День пам’яті жертв фашизму

2020-09-13

Це День пам’яті десятків мільйонів людей, які загинули в Другій світовій війні: мільйонів солдатів та ще більше – мирних жителів, які загинули внаслідок бомбардувань, у концтаборах, від хвороб та від голоду, який відзначається щорічно у другу неділю вересня.

Харківський національний технічний університет сільського господарства імені П.Василенка