«Українська соборність»

22 січня 2009 року відбулася зустріч членів клубу «Слово» зі Степаном Сапеляком на базі міської бібліотеки ім. Маяковського, присутні 112 осіб; із них – 28 членів клубу.

Степан Сапеляк – видатний український поет-дисидент, прозаїк, публіцист, літературознавець, правозахисник, громадський діяч, лауреат багатьох премій, в т. ч. Національної премії України імені Т. Г. Шевченка, член Національної спілки письменників України.

Степан Євстахійович – справжній патріот, мужня, сильна духом людина, щиро любить Харків, Україну. Його творчість, за словами Олеся Гончара, «у найтяжчу годину уособлювала незламність духу і громадянську совість сучасної української літератури».

С. Є. Сапеляк – один із найкращих друзів клубу «Слово». На зустрічі він розповідав, як за тоталітарного режиму зазнав життєвих поневірянь. 1973 року його заарештували і засудили фактично на десять років заслання, тюрем і концтаборів на Уралі, Колимі. Відбувши ув'язнення, він не мав права поселятися в рідних краях Тернопільщини, насильно був супроводжений до Східної України, спочатку на Донбас, а зрештою оселився в Харкові. Незважаючи на всі заборони, утиски він зберіг світлість своєї душі. Працюючи звичайним електриком, продовжував писати вірші та вести активну громадську роботу. Розповідь поета була цікавою. Досить абстрактна тема української Соборності набувала конкретних відтінків, дякуючи знайомству з творчістю та громадською діяльністю Степана Сапеляка.

     

Для допомоги зверніться до інструкції Пошук в каталозі бібліотеки

Для допомоги зверніться до інструкції Пошук в в репозитарії ХНТУСГ

Послуги МБА та ЕДД

Послуги МБА та ЕДД НБ ХНТУСГ

Контакти

Адреса для листування
Наукова бібліотека ХНТУСГ
пр.Московський 45
Харків, 61001
Телефон
E-mail:

Новини бібліотеки

Сканер у подарунок для бібліотеки

2021-12-28

Напередодні новорічних свят Наукова бібліотека отримала від  керівництва ДБТУ довгоочікуваний планетарний сканер, необхідний для оцифрування колекцій рідкісних і цінних видань.

Харківський національний технічний університет сільського господарства імені П.Василенка