Загребельный - вехи жизни

Патріарх української літератури

Кращі наші книжки ще раз засвідчують те, 

                                                   що для літератури немає полюсів неприступності, вона в змозі освоїти

матеріали будь-яких тем.

                                                                                      П. Загребельний

 Павло Архипович Загребельний народився 25 серпня 1924 року в с. Солошиному Кобеляцького району на Полтавщині. Учасник Другої світової війни, нагороджений бойовими орденами та медалями. 1951 року закінчив філологічний факультет Дніпропетровського університету. Працював у обласній пресі, журналі „Вітчизна”, був головним редактором  „Літературної України”. З 1964 року – секретар Спілки письменників України, з 1979 до 1987 року – Голова Комітету з Державних премій України ім. Т. Шевченка. Неодноразово обирався депутатом Верховної Ради Української РСР та Верховної Ради СРСР. Герой України. Удостоєний лауреата Державної премії СРСР, Національної премії ім. Т. Шевченка.
         Павло Загребельний автор понад сорока романів. За сценаріями його творів на Київській кіностудії імені Довженка зняті художні фільми: „Ракети не повинні злетіти”, „Перевірено – мін немає”, „Лаври”, „Ярослав Мудрий”.
         П. Загребельний дебютував у літературі книжками новел. Уже перший роман  „Дума про невмирущого” (1957) приніс молодому авторові читацьке визнання. Згодом кожен його новий твір ставав неординарною подією в літературному житті. Він створив цілу бібліотеку високохудожньої, талановитої історичної та сучасної прози, яка справила великий вплив на суспільну свідомість і думку, рішуче виступала в обороні національних святинь. Його творчість стала для мільйонів українців камертоном громадянської небайдужості, людської гідності, високої духовності. Це романи „Європа–45”, „Спека”, „Європа. Захід”, „День для прийдешнього”, „Шепіт”, „Добрий диявол”, „Диво”, „З погляду вічності”, „Переходимо до любові”, „Первоміст”, „Смерть у Києві”, „Намилена трава”, „Євпраксія”, „Розгін”, „Левине серце”, „Роксолана”, „Я, Богдан”, „Південний комфорт”, „Вигнання з раю”, „Безслідний Лукас”, „День шостий”, „Тися".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Key words, Ключові слова, : Україна, художня література, пісьменники, проза, Павло Занребельний; Украина, художественная литература, писатели, проза, Загребельный Павел; Ukraine, fiction writers, prose, Zagrebelnyi Paul

Для допомоги зверніться до інструкції Пошук в каталозі бібліотеки

Для допомоги зверніться до інструкції Пошук в в репозитарії ХНТУСГ

Як користуватися електронними ресурсами
НБ ХНТУСГ

Як користуватися електронними ресурсами НБ ХНТУСГ

Контакти

Адреса для листування
Наукова бібліотека ХНТУСГ
пр.Московський 45
Харків, 61001
Телефон
E-mail:

Новини бібліотеки

13 вересня - День пам’яті жертв фашизму

2020-09-13

Це День пам’яті десятків мільйонів людей, які загинули в Другій світовій війні: мільйонів солдатів та ще більше – мирних жителів, які загинули внаслідок бомбардувань, у концтаборах, від хвороб та від голоду, який відзначається щорічно у другу неділю вересня.

Харківський національний технічний університет сільського господарства імені П.Василенка