Закарпатье

                         

Фотозвіт подорожі краєзнавчо-туристичного клубу «Патріот» в дивовижну країну – ЗАКАРПАТТЯ

( 17.12.14- 25.12.14)

            Дехто з  учасників нашої мандрівки   вважали, що всюди були,  все бачили та все знали про  Закарпаття. А от і ні! Ми знову були приємно здивовані чудовими краєвидами, визначними місцями,  цікавими атракціями!  Знову відчули усі смаки та  насолоду  від навколишніх місцин! 

День перший

            Ми знайомилися з  Ужгородом, відвідали Ужгородський замок та Закарпатський музей народної архітектури та побуту, де милувалися архітектурними пам’ятками старовинних закарпатських сіл та зразками найвідоміших видів народного прикладного мистецтва.

Біля  пам'ятника листоноші у містечку  Перечин

У селі Лумшори (Перечинський р-н Закарпатської області) нас навіть «ЗВАРИЛИ»! Але лякатися не варто: йдеться про знамениті карпатські чани з мінеральною водою під відкритим небом, після чого «контрастний душ» - купання в холодній воді річки Туриці! Не зазнати на собі таку атракцію як  «закарпатське джакузі» рішуче неможливо!!! Навіть не вистачить слів щоб описати, це свято душі і тіла, що оздоровлює організм і надає сил.

Обід-дегустація закарпатських страв у корчмі «Підкова» не залишила нікого байдужими!

 

День другий

Відвідування унікальної корчми-музею «Деца у Нотаря», що оформлена з народним закарпатським гумором! Це вже жива легенда Закарпаття!

Далі знайомилися з містом Мукачево, з його цікавою історією і архітектурою,  з головною сакральною пам'яткою міста -  Свято – Миколаївським жіночим монастирем.

Заглянули ми і в палац «Сент-Міклош», що у селищі Чинадієво, поблизу Мукачева. Цей палац ще називають «замком Кохання», саме тут  зародилася найбільша любов цілого століття, яка змінила долю не тільки закоханих сердець, але й долю народу. Є в Чинадіївському замку щось чарівне: багато самотніх людей, як і чотири століття тому  відвідують його, щоб знайти свою другу половинку.

Заїхали на дегустацію закарпатського вина у винний зал «Шардоне». Вина виготовляються за старовинними рецептами та традиційними технологіями. Прослухали цікаву розповідь, продегустували вина, отримали насолоду від вишуканих сортів. Одним словом смакота та й годі! 

День третій

            Нас чекало купання в термальних басейнах комплексу «Термальні води Косино» (с. Косонь, Закарпатської області Берегівського району), з відвідуванням королівського банного комплексу, який складається з 7 унікальних саун, аналогів яким немає в Україні !!!  Ми дозволили собі розслабитися, отримати насолоду від плавання і відчути себе римськими патриціями - поніжитися в римській сауні та в басейнах з мінеральною водою, де гарячий гейзер прямує із самого серця землі, і потрапляє  з температурою 41 ° C . Глибина свердловини становить 1190 метрів під землею !!!

Далі екскурсія в замок графів Шенборнів,що вважається одним з найкрасивіших і найзнаменитіших замків Закарпаття. 

Після  дегустації мінеральних вод в с. Поляна,  ми поїхали на популярний гірськолижний курорт у селищі Пилипець. Воно  розташовано на берегах гірської річки на висоті  750 метрів. Карпатські гірські масиви в околицях села вражають красою. Відпочинок в Пилипці взимку і влітку приваблює туристів з різних регіонів України. Саме звідси бере початок туристичний маршрут до водоспаду Шипіт.

День четвертий.

               Нас чекала мандрівка до одного з найгарніших сіл Закарпаття - с. Колочава, в якому розташовано 10 музеїв, 20 пам’ятників, 50 визначних історичних місць, найвідоміші з яких музей народної архітектури та побуту «Старе село», музей залізничної справи «Колочавська вузькоколійка»!

Обід в національній корчмі  «Четніцька страниця», де ми покуштувати традиційну угорську страву - бограч і чай із закарпатських трав!

День п’ятий

Прогулянка до водоспаду Шипіт, підняття на полонину. Від’їзд з Воловця.

            Мальовничий водоспад Шипіт знаходиться на околиці села Пилипець в гірській місцевості. Він вважається найкрасивішим і найбільш повноводним водоспадом Закарпаття. Назва водоспаду «Шипіт» походить за його гучне звучання, яке здалека чується як шепіт. Води стікають з полонин і падають з чотирнадцятиметрової висоти найкрасивішими каскадами.

Буденність нашого життя підсилює прагнення до мандрів. Необов'зково їхати за кордон, відпочинок у Карпатах може принести несподівано багато цікавих і приємних вражень.

Відкривайте для себе Україну — чарівну країну, де  можливо відпочити і побачити багато чого цікавого! До зустрічі!

 

 Матеріал підготувала керівник клубу "Патріот", зав. відділом Наукової бібліотеки Кірєєва С.М

Key words, tags, Ключові слова: виховна робота бібліотек, патриотичне виховання, туристичні клуби, краєзнавчі клуби, Україна, Закарпаття; воспитательная работа библиотек, патриотическое воспитание, краеведческие клубы, туристические клубы, Украина, Закарпатье, Киреева Светлана Николаевна; educational work of libraries, patriotic education, local history clubs, travel clubs, Ukraine, Zakarpattia, Kireeva Svetlana.

 

 

 

 

Для допомоги зверніться до інструкції Пошук в каталозі бібліотеки

Для допомоги зверніться до інструкції Пошук в в репозитарії ХНТУСГ

Послуги МБА та ЕДД

Послуги МБА та ЕДД НБ ХНТУСГ

Контакти

Адреса для листування
Наукова бібліотека ХНТУСГ
пр.Московський 45
Харків, 61001
Телефон
E-mail:

Новини бібліотеки

Сканер у подарунок для бібліотеки

2021-12-28

Напередодні новорічних свят Наукова бібліотека отримала від  керівництва ДБТУ довгоочікуваний планетарний сканер, необхідний для оцифрування колекцій рідкісних і цінних видань.

Харківський національний технічний університет сільського господарства імені П.Василенка