Закарпатье

                         

Фотозвіт подорожі краєзнавчо-туристичного клубу «Патріот» в дивовижну країну – ЗАКАРПАТТЯ

( 17.12.14- 25.12.14)

            Дехто з  учасників нашої мандрівки   вважали, що всюди були,  все бачили та все знали про  Закарпаття. А от і ні! Ми знову були приємно здивовані чудовими краєвидами, визначними місцями,  цікавими атракціями!  Знову відчули усі смаки та  насолоду  від навколишніх місцин! 

День перший

            Ми знайомилися з  Ужгородом, відвідали Ужгородський замок та Закарпатський музей народної архітектури та побуту, де милувалися архітектурними пам’ятками старовинних закарпатських сіл та зразками найвідоміших видів народного прикладного мистецтва.

Біля  пам'ятника листоноші у містечку  Перечин

У селі Лумшори (Перечинський р-н Закарпатської області) нас навіть «ЗВАРИЛИ»! Але лякатися не варто: йдеться про знамениті карпатські чани з мінеральною водою під відкритим небом, після чого «контрастний душ» - купання в холодній воді річки Туриці! Не зазнати на собі таку атракцію як  «закарпатське джакузі» рішуче неможливо!!! Навіть не вистачить слів щоб описати, це свято душі і тіла, що оздоровлює організм і надає сил.

Обід-дегустація закарпатських страв у корчмі «Підкова» не залишила нікого байдужими!

 

День другий

Відвідування унікальної корчми-музею «Деца у Нотаря», що оформлена з народним закарпатським гумором! Це вже жива легенда Закарпаття!

Далі знайомилися з містом Мукачево, з його цікавою історією і архітектурою,  з головною сакральною пам'яткою міста -  Свято – Миколаївським жіночим монастирем.

Заглянули ми і в палац «Сент-Міклош», що у селищі Чинадієво, поблизу Мукачева. Цей палац ще називають «замком Кохання», саме тут  зародилася найбільша любов цілого століття, яка змінила долю не тільки закоханих сердець, але й долю народу. Є в Чинадіївському замку щось чарівне: багато самотніх людей, як і чотири століття тому  відвідують його, щоб знайти свою другу половинку.

Заїхали на дегустацію закарпатського вина у винний зал «Шардоне». Вина виготовляються за старовинними рецептами та традиційними технологіями. Прослухали цікаву розповідь, продегустували вина, отримали насолоду від вишуканих сортів. Одним словом смакота та й годі! 

День третій

            Нас чекало купання в термальних басейнах комплексу «Термальні води Косино» (с. Косонь, Закарпатської області Берегівського району), з відвідуванням королівського банного комплексу, який складається з 7 унікальних саун, аналогів яким немає в Україні !!!  Ми дозволили собі розслабитися, отримати насолоду від плавання і відчути себе римськими патриціями - поніжитися в римській сауні та в басейнах з мінеральною водою, де гарячий гейзер прямує із самого серця землі, і потрапляє  з температурою 41 ° C . Глибина свердловини становить 1190 метрів під землею !!!

Далі екскурсія в замок графів Шенборнів,що вважається одним з найкрасивіших і найзнаменитіших замків Закарпаття. 

Після  дегустації мінеральних вод в с. Поляна,  ми поїхали на популярний гірськолижний курорт у селищі Пилипець. Воно  розташовано на берегах гірської річки на висоті  750 метрів. Карпатські гірські масиви в околицях села вражають красою. Відпочинок в Пилипці взимку і влітку приваблює туристів з різних регіонів України. Саме звідси бере початок туристичний маршрут до водоспаду Шипіт.

День четвертий.

               Нас чекала мандрівка до одного з найгарніших сіл Закарпаття - с. Колочава, в якому розташовано 10 музеїв, 20 пам’ятників, 50 визначних історичних місць, найвідоміші з яких музей народної архітектури та побуту «Старе село», музей залізничної справи «Колочавська вузькоколійка»!

Обід в національній корчмі  «Четніцька страниця», де ми покуштувати традиційну угорську страву - бограч і чай із закарпатських трав!

День п’ятий

Прогулянка до водоспаду Шипіт, підняття на полонину. Від’їзд з Воловця.

            Мальовничий водоспад Шипіт знаходиться на околиці села Пилипець в гірській місцевості. Він вважається найкрасивішим і найбільш повноводним водоспадом Закарпаття. Назва водоспаду «Шипіт» походить за його гучне звучання, яке здалека чується як шепіт. Води стікають з полонин і падають з чотирнадцятиметрової висоти найкрасивішими каскадами.

Буденність нашого життя підсилює прагнення до мандрів. Необов'зково їхати за кордон, відпочинок у Карпатах може принести несподівано багато цікавих і приємних вражень.

Відкривайте для себе Україну — чарівну країну, де  можливо відпочити і побачити багато чого цікавого! До зустрічі!

 

 Матеріал підготувала керівник клубу "Патріот", зав. відділом Наукової бібліотеки Кірєєва С.М

Key words, tags, Ключові слова: виховна робота бібліотек, патриотичне виховання, туристичні клуби, краєзнавчі клуби, Україна, Закарпаття; воспитательная работа библиотек, патриотическое воспитание, краеведческие клубы, туристические клубы, Украина, Закарпатье, Киреева Светлана Николаевна; educational work of libraries, patriotic education, local history clubs, travel clubs, Ukraine, Zakarpattia, Kireeva Svetlana.

 

 

 

 

Для допомоги зверніться до інструкції Пошук в каталозі бібліотеки

Для допомоги зверніться до інструкції Пошук в в репозитарії ХНТУСГ

Як користуватися електронними ресурсами
НБ ХНТУСГ

Як користуватися електронними ресурсами НБ ХНТУСГ

Контакти

Адреса для листування
Наукова бібліотека ХНТУСГ
пр.Московський 45
Харків, 61001
Телефон
E-mail:

Новини бібліотеки

22 жовтня ‒ 85 років від дня народження Бориса Ілліча Олійника

2020-10-22

Український поет, перекладач, дійсний член НАН України, голова Українського фонду культури (1987-2017), Герой України (2005), почесний академік Академії мистецтв України Борис Ілліч Олійник народився 22 жовтня 1935 року

21 жовтня ‒ Міжнародний день академічної доброчесності

2020-10-21

21 жовтня вся світова спільнота відзначає Міжнародний день академічної доброчесності. Українська наукова та освітня спільнота все більше звертається до питань академічної доброчесності та впровадження міжнародних академічних стандартів.

Харківський національний технічний університет сільського господарства імені П.Василенка