Ліси вкривають нашу планету, очищають атмосферу та насичують її киснем, надають людині можливість дихати на повні груди, постачають деревину як паливо і будівельний матеріал, і просто тішать око своєю красою.
Для інформування людства щодо лісових багатств та їхнього розумного використання Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй у 1971 році ухвалила щороку 21 березня відзначати Всесвітній день лісу.
Проблема збереження лісу та його багатств стоїть сьогодні в ряду найважливіших екологічних завдань для всіх країн світу. В останні роки тенденції, пов'язані з знелісненням Землі, викликають тривогу не тільки у екологів, але й у всього міжнародного співтовариства. У зв'язку з цим, основним завданням Всесвітнього дня лісу є привернення уваги жителів планети до проблеми збереження лісів, інформування про значимості лісових екосистем, їх дійсному стані, основні заходи їх захисту та відновлення. Цей день – день весняного рівнодення – є найсприятливішим для садіння та доглядання дерев. Недарма кажуть: зрубав одне дерево – п’ять посади.
Пропонуємо ознайомитися з літературою на дану тематику, яку ви можете отримати, звернувшись до Наукової бібліотеки:
- Вакулюк, П. Г. Лісовідновлення та лісорозведення в Україні [Текст] : монографія / П. Г. Вакулюк, В. І. Самоплавський. – Харків : Прапор, 2006. – 382 с.
- Марчак, А. В. Ліс і довкілля [Текст] : навч. посіб. для вузів / А. В.Марчак. – Вiнниця : Вид. ВДСГI, 1997. – 199 с.
- Термена, Б. К. Лісознавство з основами лісівництва [Текст] : навч. посіб. / Б. К. Термена. – Чеpнiвцi : Книги-XXI, 2004. – 160 с.