Ліси вкривають нашу планету, очищають атмосферу та насичують її киснем, надають людині можливість дихати на повні груди, постачають деревину як паливо і будівельний матеріал, і просто тішать око своєю красою.
З метою інформування людства щодо лісових багатств та їхнього розумного використання Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй у 1971 році ухвалила щороку 21 березня відзначати Всесвітній день лісу.
Проблема збереження лісу та його багатств стоїть сьогодні в ряду найважливіших екологічних завдань для всіх країн світу. В останні роки тенденції, пов'язані зі зменшенням лісів на Землі, викликають тривогу не тільки у екологів, але й у всього міжнародного співтовариства. У зв'язку з цим, основним завданням Всесвітнього дня лісу є привернення уваги жителів планети до проблеми збереження лісів, інформування про значимості лісових екосистем, їх дійсному стані, основні заходи їх захисту та відновлення. У 2021 році Міжнародний день лісів відзначається під гаслом «Відновлення лісів: шлях до одужання і благополуччя».
Цей день – день весняного рівнодення – є найсприятливішим для садіння та доглядання дерев. Недарма кажуть: зрубав одне дерево – п’ять посади. Крім лісогосподарських підприємств до висадження дерев долучаються небайдужі екоініціативи. Один з таких «Озеленення планети», що відбудеться вже 20 березня цього року. Ініціаторами проєкту є найбільший діловий клуб, який об’єднує лідерів українського бізнесу CEO Club Ukraine, засновником якого є Сергій Гайдайчук та Business Woman Club, президентом якого є Аня Крисюк. За підтримки Міністерства закордонних справ України / MFA of Ukraine, Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Державного агентства лісових ресурсів України. Планується висадити 1 000 000 дерев в 100 країнах світу за 1 день у 100 країнах світу та провести загальнодержавну та міжнародну інформаційну кампанію по висадженні дерев та популяризувати теми озеленення планети. Тому, не будьте байдужими! Посадіть своє дерево! Нехай воно росте і квітне.
Пропонуємо ознайомитися з літературою на дану тематику, яку ви можете отримати, звернувшись до Наукової бібліотеки:
- Білецька, Г. А. Рекреаційне природокористування [Текст] : навч. посіб. / Г. А. Білецька. - Львів : Новий Світ-2000, 2018. - 149 с.
- Вакулюк, П. Г. Лісовідновлення та лісорозведення в Україні [Текст] : монографія / П. Г. Вакулюк, В. І. Самоплавський. – Харків : Прапор, 2006. – 382 с.
- Гладун, Г. Б. Лісові меліорації агроландшафтів [Текст] : слов.-довід. основ. термінів та визначень / Г. Б. Гладун ; Держ. ком. ліс. госп-ва України НАНУ, Укр. ордена «Знак Пошани» наук.-досл. ін-т ліс. госп-ва та агромеліорації ім. Г. М. Висоцького. - Харків : Нове слово, 2003. - 164 с.
- Марчак, А. В. Ліс і довкілля [Текст] : навч. посіб. для вузів / А. В.Марчак. – Вiнниця : Вид. ВДСГI, 1997. – 199 с.
- Термена, Б. К. Лісознавство з основами лісівництва [Текст] : навч. посіб. / Б. К. Термена. – Чеpнiвцi : Книги-XXI, 2004. – 160 с.
- Юхновський, В. Ю. Агролісомеліорація [Текст] : підруч. / В. Ю. Юхновський, С. М. Дударець, В. М. Малюга. - Київ : Кондоp, 2017. - 372 с.
Для пошуку інших видань радимо скористатися Електронним каталогом Наукової бібліотеки