Після Революції Гідності в українському суспільстві виникла нагальна потреба у реформуванні силових структур, зокрема і в реформуванні правоохоронної системи. Вже восени 2014 року було представлено концепцію реформи Міністерства внутрішніх справ, в якій передбачалось створення Національної поліції.
2 липня 2015 року Верховна Рада ухвалила Закон «Про Національну поліцію». Відповідно до цього, основні завдання Національної поліції − реалізація державної політики у сферах забезпечення охорони прав і свобод людини, інтересів суспільства і держави, протидії злочинності, підтримки громадської безпеки і порядку, надання в межах, визначених законом, послуг з допомоги особам, які з особистих, економічних, соціальних причин або через надзвичайні ситуації потребують такої допомоги.
4 липня 2015 року нова українська поліція склала присягу. Першим містом, у якому вона запрацювала, став Київ. Цього дня на Софійській площі співробітники нової поліції склали присягу на вірність Україні. Майже місяць патрульна поліція Києва працювала в тестовому режимі і показала гарні результати своєї роботи. Другим українським містом, де запрацювали поліцейські, став Львів, третім – Одеса. Після цього проєкт поступово почав втілюватися в усіх містах України. Цей процес зайняв майже рік.
День Національної поліції України − одне з нових офіційних державних і професійних свят України. Указом Президента України від 4 квітня 2018 року № 97 внесено зміну до Указу Президента України від 9 грудня 2015 року № 693, яким встановлено, що День Національної поліції України відзначається щорічно 4 липня.
День Національної поліції − свято тих, хто на перше місце ставить порядок і закон, хто готовий прибігти на допомогу, варто лише набрати 102. На нову Національну поліцію України в значній мірі покладені надії, що у виконанні своїх обов’язків вона буде стійка в нетерпимості до процесів корупції, прозоріша і проста, справедлива, ефективна і відкрита для українського суспільства.
Наукова бібліотека у цей святковий день приєднується до привітань на адресу всіх, хто бере участь в якісній роботі Національної поліції України. Нехай їхня служба буде якомога менше небезпечна і важка, і як можна більше цікава, гідна і шанована!
Наукова бібліотека пропонує ознайомитися з літературою на дану тематику, яка є у фонді книгозбірні:
- Закон України «Про національну поліцію» [Текст] : станом на 17 вересня 2018 року. Закон України «Про дисциплінарний статут національної поліції України» : набрання чинності відбуд. 7 жовт. 2018 р. : відповідає офіц. тексту. – офіц. вид. – Харків : Право, 2018. – 108 с.
- Микитюк, М. А. Державна охорона в Україні: адміністративно-правове регулювання [Текст] : монографія / М. А. Микитюк ; Приват. вищ. навч. закл. «Львів. ун-т бізнесу та права». – Львів : Львів. політехніка, 2018. – 472 с.
- Бандурка, О. М. Поліція в Україні: історико-правове дослідження (початок фXVIII ст. – 1917 р.) [Текст] : монографія / О. М. Бандурка, В. А. Греченко, О. Н. Ярмиш. – Харків : Золота миля, 2012. – 616 с.
Для пошуку інших видань радимо скористатися Електронним каталогом Наукової бібліотеки