28 вересня – народився Юрій Іванович Григоренко-Пригода

З його ім'ям пов'язано багато надскладних і гарних маршрутів, прокладених в горах Кавказу і Паміру. Майстер спорту з туризму та альпінізму, тренер, засновник української та харківської школи альпінізму Юрій Іванович Григоренко-Пригода народився 28 вересня 1935 року в Харкові.

Альпінізмом Юрій Іванович почав займатися в 1956 році в альптаборі «Накра» (Сванетія, Грузія). Школу інструкторів закінчив в 1960 році, працював інструктором в альптаборах і тренером на спортивних зборах. Здійснив понад 250 сходжень, з них понад 20 ‒ першосходження 5- і 6-й к. с. (категорія складності). Двічі був чемпіоном Союзу: 1972 ‒ Півд. Ушба (4710 м) південно-західне ребро, 6-та к.с.; 1973 ‒ пік Шатер (5568 м) по північній стіні, 6-та к. с .; тричі ‒ другим призером чемпіонатів Союзу. 9 разів піднімався на семитисячники Тянь-Шаню, Паміру (в тому числі пік Комунізму по південній стіні). У 1998 році здійснив сходження на Мак-Кінлі (6194 м).

Удостоєний почесного знака Держкомспорту України «першосходжувач», яким нагороджуються альпіністи-дослідники і першовідкривачі нових районів в гірських системах за видатні спортивні сходження.

Юрій Іванович Григоренко-Пригода ‒ багаторазовий чемпіон України та призер першостей зі скелелазіння. Чемпіон України-2000 серед ветеранів-скелелазів старше 60 років. Влітку 2002 року двічі здійснив сходження на Ельбрус.

У 60-х роках Юрій Іванович водив новачків на їх перше сходження, вчив альпінізму. І з тих пір не було року, щоб у нього не з'являлися нові учні. Серед учнів Юрія Івановича – 22 майстри спорту. Він любив життя, любив гори, ніколи не сумував сам, не скаржився на труднощі, а інших ‒ умів підбадьорити, підняти настрій, а головне зарядити своєю життєвою енергією і своїм життєлюбством. Він багато разів рятував життя своїх товаришів, поспішав їм на допомогу в найважчих умовах і завжди встигав.

Загинув через трагічну випадковість під час виконання робіт на промисловому об'єкті. Під час робіт на димарі, йому на голову впала цеглина, яка пролетіла, до попадання в Юрія Пригоду, приблизно 30 м. Юрій Іванович був у касці, але, на жаль, подивився вгору. Цегла ударила в лоб нижче каски. Він ще був живий, коли його спустили з труби, але важка відкрита черепно-мозкова травма виявилася несумісною з життям ...

Для допомоги зверніться до інструкції Пошук в каталозі бібліотеки

Для допомоги зверніться до інструкції Пошук в в репозитарії ХНТУСГ

Послуги МБА та ЕДД

Послуги МБА та ЕДД НБ ХНТУСГ

Контакти

Адреса для листування
Наукова бібліотека ХНТУСГ
пр.Московський 45
Харків, 61001
Телефон
E-mail:

Новини бібліотеки

Сканер у подарунок для бібліотеки

2021-12-28

Напередодні новорічних свят Наукова бібліотека отримала від  керівництва ДБТУ довгоочікуваний планетарний сканер, необхідний для оцифрування колекцій рідкісних і цінних видань.

Харківський національний технічний університет сільського господарства імені П.Василенка