1 жовтня ‒ Міжнародний день музики

«Без музики життя було б помилкою.» Фрідріх Ніцше

Починаючи з 1975 року, у перший день жовтня відзначають Міжнародний день музики. Можливо, дата для святкування цього дня була обрана не випадково, оскільки осінь є улюбленою порою року багатьох видатних художників, музикантів та письменників. Осінь – красива і різноманітна, як сама музика, яка є надбанням усіх народів і народностей, один із найпрекрасніших винаходів людства.

Міжнародний день музики (International Music Day ) був призначений на 1 жовтня рішенням ЮНЕСКО за ініціативою Міжнародної музичної ради (IMC) при ЮНЕСКО на 15-й Генеральній асамблеї IMC в Лозанні та видатного композитора Дмитра Шостаковича.

Мета святкування Міжнародного дня музики полягає в поширенні музичного мистецтва для всіх верств суспільства та реалізація властивих ЮНЕСКО ідеалів миру і дружби між народами, розвитку культур, а також показати людству всю важливість і цінність музики, нагадати про досягнення великих композиторів, які крізь століття пронесли свою любов до музичної творчості.

Вчені вважають, що людина завжди жила з музикою і відома людству з давніх часів. У печерах Африки збереглися наскельні малюнки давно зниклих племен. На малюнках зображені люди з музичними інструментами. У 2000 році китайські археологи виявили музей музичних інструментів, створених 2 тисячі років тому. Ми вже ніколи не почуємо тієї музики, але колись вона скрашувала життя людей, примушувала їх радіти або засмучуватися.

Міжнародний день музики, звичайно ж, відзначають на концертах і музичних фестивалях. Це свято сьогодні святкують в усьому світі, оскільки для музики немає ні національних, ні релігійних перешкод. Традиційно на подібних заходах, організованих на честь Міжнародного дня музики, звучать безсмертні твори класиків світової музики. Звучання тих мелодій, які вони відтворювали, нам не дано почути ніколи, але сучасна музика також здатна порадувати своїх шанувальників різноманітним соковитим звучанням, яке володіє величезною емоційною силою.

В епоху високих технологій музика супроводжує нас повсюди. Багато людей вже цілеспрямовано використовує спокійну інструментальну музику для медитацій, щоб абстрагуватися від питань буднів. Інші захоплено шукають мелодії для своїх дітей, щоб з дитинства їх оточувала красива музика. Вмикаючи Інтернет, ми часто чуємо фонову музику на сайтах. Та що казати, навіть улюблені фільми важко уявити без музичного супроводження!

Музика ніколи не старіє, вона дозволяє нам доторкнутися не тільки до часів їх авторів, але і заглянути в наше майбутнє, відчути автентичність цього моменту. Хай музика завжди буде поруч з вами, окриляє вас, наповнює серця i душі тільки позитивними емоціями! З Міжнародним днем музики!

Наукова бібліотека запрошує ознайомитися з літературою, яка є в її фондах, про життя та творчість великих композиторів:

  • Абызова, Е. Н. Модест Петрович Мусоргский [Текст] / Е. Н. Абызова. – 2-е изд., испр. – М. : Музыка, 1986. – 158 с.
  • Бэлза, И. Ф. Шопэн [Текст] / И. Ф. Бэлза. – М. : Наука, 1968. – 378 с.
  • Бас, Л. О. Розповіді про композиторів [Текст]. Вип. 3 / Л. О. Бас ; ред. І. М. Лисенко. – Київ : Музична Україна, 1972. – 157 с.
  • Зорина, А. П. Александр Порфирьевич Бородин [Текст] / А. П. Зорина . – М. : Музыка, 1988. – 191 с. :
  • Крюков, А. Н. Александр Константинович Глазунов [Текст] / А. Н. Крюков. – М. : Музыка, 1984. – 143 с.
  • Никитин, Б. С. Чайковский: старое и новое [Текст] / Б. С. Никитин. – М. : Знание, 1990. – 204 с.
  • Прибегина, Г. А. Петр Ильич Чайковский [Текст] / Г. А. Прибегина. - М. : Музыка, 1990. – 220 с.

Наукова бібліотека також пропонує Вашій увазі переглянути віртуальні заходи:

 

Для допомоги зверніться до інструкції Пошук в каталозі бібліотеки

Для допомоги зверніться до інструкції Пошук в в репозитарії ХНТУСГ

Послуги МБА та ЕДД

Послуги МБА та ЕДД НБ ХНТУСГ

Контакти

Адреса для листування
Наукова бібліотека ХНТУСГ
пр.Московський 45
Харків, 61001
Телефон
E-mail:

Новини бібліотеки

Сканер у подарунок для бібліотеки

2021-12-28

Напередодні новорічних свят Наукова бібліотека отримала від  керівництва ДБТУ довгоочікуваний планетарний сканер, необхідний для оцифрування колекцій рідкісних і цінних видань.

Харківський національний технічний університет сільського господарства імені П.Василенка