21 листопада ‒ День Гідності і Свободи

«Майдан живе, і буде жити,

Народ, що волі прагне, не здолать,

Бо правду, як Дніпро, не зупинити,

Бо ми – і спів, і гнів, і мир, і рать.»

О. Мороз

21 листопада Україна відзначає річницю Революції Гідності. Саме цими днями в Україні розпочалися Помаранчева революція 2004 року та Революція Гідності 2013 року. Ці події змінили історію нашої країни. А найтрагічнішою стала для українців боротьба за справедливість, що почалася рівно з Євромайдану. Згодом ця акція перетворилася в Революцію Гідності та Свободи.

Свято затверджене  указом п’ятого президента України Петра Порошенка від 13 листопада 2014 року «Про День Гідності і Свободи». Цього дня українці віддають шану патріотизму й мужності громадян, що стали учасниками Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013–2014 років, піднялися на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.

21 листопада 2013 року на майдані Незалежності в Києві розпочалася акція протесту проти рішення Кабінету Міністрів України призупинити підготовку до підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом. Після того як 29 листопада на майдані відбувся мітинг із закликом до відставки уряду та дострокових парламентських виборів, влада застосувала силу проти молодих учасників. 30 листопада вночі відбувся кривавий розгін майданівців. Українське суспільство відчуло на собі зневагу до прав людини, корупцію, свавілля правоохоронних органів, репресії проти незгодних.

Події розгорталися стрімко і драматично – від мирних зібрань студентства до масових мітингів, палаючих шин, «коктейлів Молотова» і бруківки, що стала зброєю в руках протестувальників. Але найтрагічнішим було те, що на відміну від подій Помаранчевої революції, відстоювання власної гідності та свободи вартувало українцям 106 убитих і понад 2 тис. поранених. І це була лише ціна 3-х місяців Євромайдану. Навесні 2014 року почалася військова агресія Росії, яка супроводжувалася окупацією Криму та окремих територій Донецької та Луганської областей.

У День Гідності та Свободи українці вшановуватимуть пам'ять загиблих під час Революції Гідності, зокрема, приносячи квіти і лампадки до пам’ятних місць. З нагоди свята зазвичай проходять виставки та акції. Традиційно 21 листопада відбувається поминальний молебень і покладання квітів на алеї Героїв Небесної Сотні у Києві.

Ми з вами живемо в час важких випробувань! Здати тест на мужність і відвагу випало нам, українцям! Здавалося б, від відчаю, безвиході, від страху мають згаснути всі поривання, мрії й устремління. Однак, Майдан, Небесна сотня, незчисленні втрати неоголошеної війни викликали до життя неймовірної сили музику та поезію – творчість, яка надихає, яка змушує вірити в перемогу, яка дає сили витримувати і голод, і холод, і біль.

Хай пам'ять про невинно вбитих дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення держави! Слава Україні! Героям Слава! Слава Небесній Сотні! Бережімо пам’ять про подвиги наших Героїв, шануймо їх незламну силу волі, мужність та відвагу!

Наукова бібліотека пропонує переглянути віртуальну виставку «Тільки в єдності наша сила»

Для допомоги зверніться до інструкції Пошук в каталозі бібліотеки

Для допомоги зверніться до інструкції Пошук в в репозитарії ХНТУСГ

Послуги МБА та ЕДД

Послуги МБА та ЕДД НБ ХНТУСГ

Контакти

Адреса для листування
Наукова бібліотека ХНТУСГ
пр.Московський 45
Харків, 61001
Телефон
E-mail:

Новини бібліотеки

Сканер у подарунок для бібліотеки

2021-12-28

Напередодні новорічних свят Наукова бібліотека отримала від  керівництва ДБТУ довгоочікуваний планетарний сканер, необхідний для оцифрування колекцій рідкісних і цінних видань.

Харківський національний технічний університет сільського господарства імені П.Василенка