16 листопада ‒ Міжнародний день толерантності

«Толерантність це мистецтво жити з іншими людьми та з іншими ідеями» Кофі Аннан

Інтерес до толерантності, як однієї зі сторін людської психіки й соціального життя, з’явився порівняно недавно. Термін «толерантність» виник у минулому тисячолітті. Сучасне поняття толерантності багато в чому пов’язане з діяльністю філософів 16-17 ст., які повстали проти «терпіння нетерпимості» і жорстоких релігійних зіткнень. Найважливішим результатом роздумів філософів того часу було визнання толерантності загальною цінністю й компонентом миру й розуміння між релігіями, народами й різними соціальними групами.

Поняття толерантності у різних мовах відрізняється смисловими відтінками, що зумовлено культурними та ментальними особливостями. Наприклад, у французькій мові цей термін означає повагу до свободи іншого, у китайській – уміння дозволяти, проявляти великодушність, в арабській бути толерантним – означає бути терпимим. Аналізуючи культурну спадщину нашого народу, що ґрунтується на «філософії серця», можна з переконанням засвідчити, що толерантність у сприйнятті українця співвідноситься з поняттям поваги й любові.

Міжнародний день толерантності було запроваджено за рішенням Генеральної конференції ЮНЕСКО в 1995 році. Саме 16 листопада було ухвалено Декларацію принципів терпимості, яка проголосила рівність усіх людей, незалежно від їхнього етносу, віросповідання або кольору шкіри, а також неприйняття будь-яких форм дискримінації і покарання за геноцид. Ці принципи закріпили у Загальній декларації прав людини, що проголошує неприйняття усіх форм дискримінації, недопущення геноциду і покарання за нього.

Важко не погодитися з тим, що краса й чарівність нашого світу зумовлені його різноманіттям. Усвідомлення цього факту – перший крок до толерантності, яка є щитом для всього багатого різноманіття культур. Більше того, саме толерантність є однією з найважливіших умов розвитку кожної держави, а також показник її демократичності .

Як стати толерантним ?

  • Зрозуміти: якщо хтось відрізняється від вас, це не означає, що він гірший від вас.
  • Навчитися сприймати людей такими, якими вони є, без намагань змінити їх.
  • Цінувати неповторну особистість кожного.
  • Поважати почуття, думки й переконання кожного, якщо навіть вони не збігаються з вашими.
  • Відшукати своє істинне «я» й ніколи не зраджувати йому.

Кожен з нас повинен прагнути підтримувати принципи терпимості, взаємної поваги та мирного співіснування. А також бути завжди готовими усувати стереотипии, спотворені уявлення і виступати на захист жертв дискримінації.

Запрошу ємо до Наукової бібліотеки ! Пропонуємо ознайомитися з творами, в яких відображається проблема толерантності:

  • Бичер-Стоу, Г. Хижина дяди Тома [Текст] : роман / Г. Бичер-Стоу. – Киев : Рад. школа, 1987. – 367 с.
  • Болл, Джон . Душной ночью в Каролине / Джон Болл ; пер. с англ. – М. : Пресса, 1992. – 96 с.
  • Гюго, В. Собор Паризької богоматері [Текст] : роман / В. Гюго ; пер. з фр. П. Тернюка. – Київ : Молодь, 1976. – 410 с.
  • Достоевский, Ф. М. Преступление и наказание [Текст] : роман в 6 ч. / Ф. М. Достоевский. – М. : Худож. лит. , 1983. – 272 с.
  • Киплинг, Редьярд. Маугли [Текст] : (из книги джунглей) : пер. с англ / Редьярд Киплинг. – Харьков : Па pитет, 1992. – 214 с.
  • Крылов, И. А. Басни [Текст] / И. А. Крылов; сост., примеч. П. Ткачева. – Мн. : Юнацтва, 1990. – 237 с. : ил. – (Золотой ключик)
  • Родари, Джанни. Приключения Чиполлино [Текст]: повесть-сказка / Джанни Родари. – Харьков : Па pитет, 1994. – 207 с.
  • Тургенев, И. С. Отцы и дети [Текст] : роман / И. С. Тургенев; Вступ. ст. Д. И. Писарева. – М. : Детская литература, 1984. – 270 с. : портр., ил. – (Школьная б-ка).

Для пошуку інших видань радимо скористатися Електронн им каталог ом Наукової бібліотеки

Для допомоги зверніться до інструкції Пошук в каталозі бібліотеки

Для допомоги зверніться до інструкції Пошук в в репозитарії ХНТУСГ

Послуги МБА та ЕДД

Послуги МБА та ЕДД НБ ХНТУСГ

Контакти

Адреса для листування
Наукова бібліотека ХНТУСГ
пр.Московський 45
Харків, 61001
Телефон
E-mail:

Новини бібліотеки

Сканер у подарунок для бібліотеки

2021-12-28

Напередодні новорічних свят Наукова бібліотека отримала від  керівництва ДБТУ довгоочікуваний планетарний сканер, необхідний для оцифрування колекцій рідкісних і цінних видань.

Харківський національний технічний університет сільського господарства імені П.Василенка