Український фізик і електротехнік, винахідник, організатор науки, громадський діяч, перекладач Іван Павлович Пулюй народився 2 лютого 1845 року.
Явищами, що породжуються електричним струмом у вакуумі, Іван Пулюй зацікавився ще у Страсбурзькому університеті. Освоївши ремесло склодува, він видував скляні трубки як для своїх дослідів, так і для потреб колег-фізиків.
У 1881 році сконструйована ним трубка, що випромінює Х-промені – прообраз сучасних рентгенівських апаратів, була визнана гідною Срібної медалі на Міжнародній електротехнічній виставці в Парижі. У всьому світі вона стала відома як «лампа Пулюя» і навіть протягом деякого часу випускалася серійно.
Іван Пулюй автор близько 50 наукових праць українською, німецькою, англійською мовами, насамперед із проблем катодного випромінювання та катодних Х-променів. Першим у світі зробив «рентгенівський» знімок скелета.
2 лютого - 175 років від дня народження Івана Павловича Пулюя
02/02/2020
gallery
Новини бібліотеки
31 грудня ‒ останній день року
2021-12-31
День за днем, година за годиною наближається до нас Новий 2022 рік! Серед барвистого розмаїття свят найулюбленішими є різдвяно-новорічні
Наукові праці кафедри ЮНЕСКО та соціального захисту
2021-12-30
В рамках святкування 25 річчя кафедри ЮНЕСКО та соціального захисту Наукова бібліотека ДБТУ підготувала науково-допоміжний бібліографічний покажчик
Сканер у подарунок для бібліотеки
2021-12-28
Напередодні новорічних свят Наукова бібліотека отримала від керівництва ДБТУ довгоочікуваний планетарний сканер, необхідний для оцифрування колекцій рідкісних і цінних видань.
Харківський національний технічний університет сільського господарства імені П.Василенка
Репозитарій
Репозитарій
Центр дистанційного навчання
Центр дистанційного навчання
Єдина картка читача
Єдина картка читача