24 жовтня 1945 року, менш, ніж через два місяці після завершення Другої Світової війни, набув чинності Статут Організації Об'єднаних Націй, підписаний у червні 1945 року і ратифікований п'ятьма постійними членами ООН та 29-а країнами ‒ учасницями установчої конференції у Сан-Франциско. Україна серед перших держав підписала цей документ і ввійшла до групи засновників організації.
Основним завданням ООН є забезпечення міжнародного миру та відвернення загрози світової війни. Головними робочими структурами ООН є Генеральна Асамблея, та Рада Безпеки (РБ).
У 1971 році Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй прийняла резолюцію, в якій вона рекомендувала державам-членам відзначати цей день як державне свято.
Після здобуття незалежності розпочався новий етап діяльності України в ООН. Вона починає виступати як самостійний суб’єкт міжнародних відносин. Наша держава неухильно дотримується цілей та принципів цієї найавторитетнішої всесвітньої організації, робить суттєвий внесок у справу зміцнення миру, роззброєння, економічного й соціального розвитку та захисту прав людини.
Традиційно в День Організації Об’єднаних Націй в залі Генеральної Асамблеї проводиться міжнародний концерт.