Уперше День Землі відзначили в 1970 році в США. Ініціатива була приватною, але отримала широке поширення серед студентської молоді. Мета свята: охороняти екологічну систему та дбати про природу. Екологи закликають просувати використання інноваційних, екологічно чистих й енергоефективних технологій; впроваджувати енергетичні стратегії, засновані на використанні місцевих відновлюваних джерел енергії; забезпечити фінансові стимули для прискорення розвитку «зеленої енергетики».
Харківська область є одним з лідерів в Україні з будівництва сонячних електростанцій (СЕС) та використання альтернативної енергетики. Приміром, у червні минулого року в місті Харків на дахах виробничих будівель паркетної фабрики «Tandem Impex» була введена в експлуатацію одна з найбільших дахових СЕС в Україні, потужністю 557,82 кВт. Ще одна промислова сонячна електростанція, вже наземна, з розрахунковою потужністю 3,9 МВт, функціонує у місті Мерефа.
Впровадження «зелених технологій» при виробництві електричної енергії визнано одним з пріоритетних завдань Стратегії розвитку Харківської області на 2021-2027 роки, проект якої наразі розробляють в області. З цією метою на Харківщині найближчим часом планують збудувати ще кілька сонячних електростанцій, а в місті Мерефа створити перший в області сонячний кооператив. Проєкт такого кооперативу, потужністю 150 кВт, розробили співробітники кафедри електропостачання та енергетичного менеджменту навчально-наукового інституту енергетики та комп’ютерних технологій Харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка.
Наукова бібліотека пропонує Вам переглянути віртуальну огляд «День Землі»