1 червня - Міжнародний день захисту дітей

У дітях продовження роду людського й здійснення своїх мрій і сподівань на краще. Зігріваючи теплом і любов'ю кожне дитяче серце, об’єднуючи зусилля заради майбутнього – ми виховуємо достойних українців, які неодмінно стануть гордістю нашої держави. Діти – наше майбутнє, а значить – майбутнє України.

Щороку традиційно в перший день літа, 1 червня, ми відзначаємо свято маленьких громадян нашої країни – Міжнародний день захисту дітей – прекрасне свято радості і надії, нагадування всім дорослим про необхідність захищати права юного покоління, зробити все для того, щоб наші діти виросли добрими, світлими, щирими і сердечними.

День захисту дітей бере свій початок з 1 червня 1925 року. Саме цього дня відбулося дві події, які і стали визначальними при виборі дати свята: в Женеві відбулася перша міжнародна конференція, під час якої обговорювалися проблеми дітей, а генконсул Китаю в Сан-Франциско зібрав у місті групу китайських дітей-сиріт і влаштував для них святкування Дуань-у Цзе – свято, яке символізує початок літа. Офіційно Міжнародний день захисту дітей засновано в 1949 році. Саме тоді у Парижі відбулася спеціальна сесія Міжнародної демократичної федерації жінок, на якій і було ухвалено рішення заснувати міжнародний День захисту дітей. Це було зумовлено тим, що після Другої світової війни багато неповнолітніх по всьому світу залишилися сиротами, без даху над головою, їжі і з різними захворюваннями.

Уперше «Міжнародний день захисту дітей» відзначався в 1950 році в 51 країні світу. Організація Об’єднаних Націй підтримала цю ініціативу й оголосила захист прав, життя і здоров'я дітей одним з пріоритетних напрямків своєї діяльності.

У Міжнародного дня дітей є свій офіційний символ – прапор. На зеленому полотні, який символізує зростання та гармонію, навколо знаку Землі розміщені фігурки – червона, жовта, синя, біла і чорна. Ці людські фігурки символізують різноманітність і терпимість. Знак Землі, розміщений в центрі – це символ нашого загального дому.

Україна 1 червня відзначає відразу два офіційних дитячих свята – на державному та міжнародному рівні. Загальнонаціональне свято було організоване за Указом Президента № 568/98 від 30 травня 1998 року «Про день захисту дітей» на підтримку ініціативи Міністерства України у справах сім'ї та молоді, Всеукраїнського комітету захисту дітей, Національного фонду соціального захисту матерів і дітей «Україна – дітям». Україна за роки незалежності ухвалила законодавство з охорони дітей, яке відповідає європейським стандартам та Конвенції ООН з прав дитини (з 1991 році Україна приєдналася до Конвенції ООН про права дитини). Кожна дитина має повне право бути захищеною, має право на повноцінне дозвілля й відпочинок, щоб розвиватися й навчатися для кращого майбутнього.

Проте сьогодні перед Україною постали нові виклики у сфері захисту прав дітей у зв'язку з ескалацією насильства, бойових дій на території областей нашої держави. У день захисту дітей у багатьох країнах відбуваються мітинги, автопробіги і молебні проти абортів. 1 червня також масово збирають гроші на лікування онкохворих дітей. Цього дня світова спільнота закликає зупинити домашнє насильство, проводить освітні кампанії для дітей з інформацією про те, куди вони можуть звернутися у разі утиску їхніх прав. Але попри всю серйозність цієї дати, свято не обходиться і без розважальної складової. У цей день влаштовуються різні розважальні заходи для дітей. Серед їхнього числа: конкурси з подарунками, концерти, всілякі виставкові та пізнавальні заходи. Піклування про підростаюче покоління, його майбутнє – головний обов'язок батьків, суспільства та держави. Врешті-решт, саме для цього всі ми живемо та працюємо!

Наукова бібліотека бажає миру і злагоди кожній дитині, кожній родині, усій Україні! Наснаги і мудрості батькам, педагогам, дорослим – серця, яких сповнені любові до дітей!

У фондах Наукової бібліотеки ви знайдете багато цікавого про важливість здорового харчування, психологічний стан дітей, естетичне виховання підлітків та багато іншої важливої інформації.

  • Как вырастить здорового ребенка [Текст] / под ред. В. П. Алферова ; сост. В. В. Михайлов; лит. обраб. Н. В. Федоровская. – Л. : Медицина, 1991. – 416 с.
  • Торшилова, Е. М. Эстетическое воспитание в семье [Текст] / Е. М. Торшилова. – М. : Искусство, 1989. – 144 с.
  • Проскура, Е. В. Как учить самых маленьких [Текст] / Е. В. Проскура, Л. А. Шибицкая. – Киев : Рад. шк., 1987. – 112 с.
  • Здоровье вашего ребенка [Текст] : научно-популярная литература / А. Г. Пап [и др.] ; под ред.: А. Г. Папа, Е. М. Лукьяновой. - 3-е изд., перераб. и доп. – Киев : Здоров’я, 1983. – 288 с.
  • Подшивалова, В. А. Боремся с аллергией [Текст] / В. А. Подшивалова. - М. : Советский спорт, 1990. - 48 с.
  • Эберлейн, Гизела Страхи здоровых детей [Текст] : практ. пособие для родителей / Г. Эберлейн. - М. : Знание, 1981. - 192 с.
  • Еникеева, Д. Д. Плохой характер или невроз? [Текст] / Д. Д. Еникеева. - М. : Вост. Кн. Комп., 1997. - 176 с.
  • Спок, Б. Разговор с матерью [Текст] / Б. Спок ; вступ. ст., пер. с англ. Ю. П. Азаров ; ред. В. С. Мухина. – М. : Прогресс, 1987. – 224 с.
  • Как вырастить здорового ребенка [Текст] / под ред. В. П. Алферова ; сост. В. В. Михайлов; лит. обраб. Н. В. Федоровская. – Л. : Медицина, 1991. - 4
  • Студеникин, М. Я. Книга о здоровье детей [Текст] / М. Я. Студеникин. – 3-е изд., испр. и доп. – М. : Медицина, 1986. – 240 с.
  • Удовицька, О. В. Здорові зуби і красиву посмішку – кожній дитині [Текст] / О. В. Удовицька. - Київ : Здоров’я, 1991. – 56 с.

Для пошуку інших видань радимо скористатися Електронним каталогом Наукової бібліотеки

Для допомоги зверніться до інструкції Пошук в каталозі бібліотеки

Для допомоги зверніться до інструкції Пошук в в репозитарії ХНТУСГ

Послуги МБА та ЕДД

Послуги МБА та ЕДД НБ ХНТУСГ

Контакти

Адреса для листування
Наукова бібліотека ХНТУСГ
пр.Московський 45
Харків, 61001
Телефон
E-mail:

Новини бібліотеки

Сканер у подарунок для бібліотеки

2021-12-28

Напередодні новорічних свят Наукова бібліотека отримала від  керівництва ДБТУ довгоочікуваний планетарний сканер, необхідний для оцифрування колекцій рідкісних і цінних видань.

Харківський національний технічний університет сільського господарства імені П.Василенка