1 квітня – День сміху або День дурня

1 квітня вважається загальновизнаним святом гумору та веселощів. Достовірно не відомо, як і в якій країні з'явився День сміху (День дурня). Є версія, що свято пов’язане з античною богинею Деметрою, чию доньку Персефону викрав бог Аїд. Персефона кликала на допомогу, але її крики були лише оманливою луною. За іншою версією, виникнення свята спричинило запровадження в середині XVI століття григоріанського календаря, відповідно до якого початок нового року переносився з 25 березня на 1 січня. Тих людей, які продовжували слідувати стародавньому звичаю та вітати один одного в кінці березня, стали називати «квітневими дурнями» або «першоквітневими рибами», яких досить легко спіймати на гачок, розіграти.

Кожна країна має власні, унікальні традиції розіграшів та святкування. У Франції головним частуванням у цей день є тістечка у вигляді риб, а діти намагаються прикріпити один одному на спини паперових рибок, в Англії жартують лише до опівдня, а у Фінляндії, Німеччині та Австрії вигадують смішні нездійсненні доручення для знайомих.

В українську культуру свято прийшло, ймовірно, у XVIII столітті та набуло популярності серед молоді. День сміху відзначають розіграшами та кажуть: «Перше квітня – брехня всесвітня». Зазвичай цього дня в столиці гумору Одесі проводять фестиваль «Гуморина».

Вітаємо Вас зі святом і бажаємо Вам якомога частіше радіти всім моментам життя та навіть через перепони та проблеми йти завжди посміхаючись! Нехай кожен Ваш день починається з яскравої усмішки, яку ніякі негаразди не зможуть прибрати з Вашого обличчя!

Пропонуємо ознайомитися з літературою на дану тематику, яку ви можете отримати, звернувшись до Наукової бібліотеки:

  • Вишня, О. Твори [Текст] : в 4-х т. Т. 1. Усмішки, фейлетони, гуморески, 1919-1925 / О. Вишня. – Київ : Днiпpо, 1988. – 526 с.
  • Вишня, О. Твори [Текст] : в 4-х т. Т. 2. Усмішки, фейлетони, гуморески 1925-1933 / О. Вишня. – Київ : Днiпpо, 1988. – 461 с.
  • Вишня, О. Твори [Текст] : в 4-х т. Т. 4. Усмішки, фейлетони, гуморески 1951-1956 / О. Вишня. – Київ : Днiпpо, 1989. – 606 с.
  • Глазовий, П. Сміхологія. Посібник для всіх, кому любий сміх : сатира і гумор / П. Глазовий. – Київ : Днiпpо, 1982. – 276 с.
  • Глібов, Л. І. Байки / Л. І. Глібов. – Київ : Днiпpо, 1979. – 174 с.
  • Гунько, В. Т. Штовхачі та підштовхувачі : гуморески та пародії / В. Т. Гунько. – Київ : Укp. письменник, 1993. – 126 с.
  • Івакін, Ю. О. Гумор і сатира : пародії,оповідання,памфлети,фейлетони / Ю. О. Івакін. – Київ : [б. и.], 1986. – 420 с.
  • Українська байка [Текст] / упоряд. і вступ. ст. Б. А. Деркача. – Київ : Днiпpо, 1983. – 464 с.

Для пошуку інших видань радимо скористатися Електронним каталогом Наукової бібліотеки

Для допомоги зверніться до інструкції Пошук в каталозі бібліотеки

Для допомоги зверніться до інструкції Пошук в в репозитарії ХНТУСГ

Послуги МБА та ЕДД

Послуги МБА та ЕДД НБ ХНТУСГ

Контакти

Адреса для листування
Наукова бібліотека ХНТУСГ
пр.Московський 45
Харків, 61001
Телефон
E-mail:

Новини бібліотеки

Сканер у подарунок для бібліотеки

2021-12-28

Напередодні новорічних свят Наукова бібліотека отримала від  керівництва ДБТУ довгоочікуваний планетарний сканер, необхідний для оцифрування колекцій рідкісних і цінних видань.

Харківський національний технічний університет сільського господарства імені П.Василенка