«Художник – людина, яка пише те, що можна продати.
А хороший художник – людина, яка продає те, що пише». Пабло Пікассо
Образотворче мистецтво є однією з найдосконаліших форм діяльності, оскільки в художній палітрі кристалізується внутрішній світ людини, звучать кольори глибоких почуттів. Художні роботи надихають та спонукають замислитися над суттю буття.
Вишуканий живопис, віртуозна графіка, майстерна пластика – невід'ємна частина національної культури, джерело духовного розвитку і задоволення естетичних потреб українського суспільства. Творчі досягнення художників свідчать про потужний потенціал народу і водночас сприяють створенню позитивного іміджу України у світі.
Враховуючи значний внесок художників до скарбниці національного мистецтва, 9 жовтня 1998 року в Україні було встановлено нове свято – День художника України, яке відзначається щорічно у другу неділю жовтня.
Витвори українських живописців були відомі у світі ще за часів козаччини. Яскраві фарби, сюжети з народного фольклору, потяг до казковості і таємничості свідчать про самобутність образотворчого мистецтва України.
День художника України можуть по праву відзначати люди, чиї твори стали невід'ємною частиною світового фонду живопису. Потенціал сучасних вітчизняних художників також вартий уваги, адже багато з них організовують свої виставки не тільки на Батьківщині, а й за кордоном – у найвідоміших виставкових центрах. При цьому вони залишаються впізнаваними й самобутніми.
Полотна таких українських митців, як Тетяна Яблонська, Катерина Білокур, Марія Примаченко, відомі далеко за межами України.
У День художника доречно згадати цікаві факти про відомих українських художників та їхні шедеври.
Після виставки картин Марії Примаченко в Парижі Пабло Пікассо сказав, що якби вона жила у Франції, то однозначно була б відомішою за нього.
Катерина Білокур виготовляла пензлики з котячої шерсті і користувалася ними навіть тоді, коли вже була Народною художницею України і мала всі професійні засоби для малювання.
Всесвітньовідомий американський митець Енді Воргол, автор знаменитого «Диптиху Мерілін», мав українське походження. Його ім’я при народженні – Андрій Варгола.
Художник Іван Марчук увійшов до міжнародного рейтингу «100 геніїв сучасності» у 2007 р., який склали у Британії. У цьому списку він став єдиним українцем.
Анатолій Криволап, найуспішніший сучасний художник України. Вартість його картин б'є національні рекорди: у середньому полотна продаються по $70 тис.
Український художник і прозаїк Василь Іванович Лопата створив близько 700 творів образотворчого мистецтва. Працює в жанрі графіки та живопису. Відомий, найперше своїми гравюрами. Саме цей художник оформлював портрети, пейзажі та орнаменти на перших українських гривнях зразка 1991 року.
Наукова бібліотека запрошує ознайомитися з літературою на дану тематику, яка є в її фондах:
- Вагнер, Л. Повесть о художнике Айвазовском [Текст] / Л. Вагнер – Сухуми : АБГОСИЗДАТ, 1961. – 250 с.
- Вагнер, Л. А. Повесть о художнике Венецианове / Л. А. Вагнер. – М. : Дет. лит., 1966. – 238 с.
- Великие художники в 30 т. [Текст] : издания для досуга. Т. 2. Айвазовский. – Киев : Комсомол. правда – Украина, 2010. – 48 с.
- Гараш, К. Живопись Венгрии в XVIII веке [Текст] : редкая книга / К. Гараш. – Будапешт : АН Венгрии, 1957. – 190 с.
- Дангулов, С. А. Художники. Штрихи к портретам [Текст] / С. А. Дангулов. – М. : Сов. писатель, 1981. – 461 с.
- Златкевич, Л.Л. Уча Джапаридзе-художник и педагог / Л. Л. Златкевич. – Тбилиси : Ганатлеба, 1980. – 203 с.
- Золотова, Е. Ю. Жан Фуке [Текст] : монография / Е. Ю. Золотова. – М. : Изобраз. искусство, 1984. – 156 с.
- Круглова, О. В. Иван Иванович Шишкин / О. В. Круглова. – М. : Изобpазит. искусство, 1976. – 48 с. – (Рус. художники).
- Крымский пейзаж в творчестве художников: Альбом [Текст] / резюме на англ., фр. и нем. яз. ; авт.-сост. вступ. ст. Р. Д. Бащенко. – Киев : Мыстэцтво, 1990. – 216 с.
- Попельницька, О. О. Сто великих діячів культури України [Текст] / О. О. Попельницька, М. В. Оксенич. – Киев : Арій, 2010. – 462 с.
- Оганов, Г. С. Кто правит бал? Путешествие в "кварточенто". Блеск и нищета модернизма. Художники ХХ века [Текст] / Г. С. Оганов. – М. : Мол.гваpдия, 1976. – 192 с.
- Таглина, О. В. Илья Репин [Текст] / О. В. Таглина. – Харьков : Фолио, 2009. – 122 с.
- Шедевры живописи. Стиль великих мастеров от Джотто до Гойи [Текст] : пер. с ит. / авт. текста С. Феррари. – М. : ЗАО БММ, 2007. – 336 с.14.
Для пошуку інших видань радимо скористатися Електронним каталогом Наукової бібліотеки