Згідно з рішенням Генеральної Асамблеї ООН з 1991 року 11 квітня у світі відзначається День визволення в’язнів фашистських концтаборів. Цю дату було встановлено в пам’ять про інтернаціональне повстання в’язнів найбільшого концентраційного табору – Бухенвальд. Саме 11 квітня 1945 року останній в’язень вийшов із його воріт із сумно відомим написом «Jedemdas Seine» – «Кожному своє». Після цього хвиля звільнень досягла інших концтаборів – Дахау, Освенціма, Майданека тощо.
Метою Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських концтаборів є збереження історичної пам'яті про трагічні події Другої світової війни, що забрала життя мільйонів людей, загиблих у нацистських концтаборах, гетто та місцях примусового утримування.
У цей день Україна разом з усім світом вшановує пам'ять жертв нацизму, які загинули в концтаборах, розташованих на території України. Це концтабори «Сирецький», «Бабин Яр» і «Дарницький», в яких загинула величезна кількість людей 30-ти країн світу за роки війни.
Пропонуємо ознайомитися з літературою на дану тематику, яку ви можете отримати, звернувшись до Наукової бібліотеки:
- Паливода, С. С. Трагедия и подвиг Бухенвальда [Текст] / С. С. Паливода. – Львов: Свит, 1990. – 240 с.
- Бабий яр. К пятидесятилетию трагедии 29, 30 сентября 1941 года. [Текст] / сост. Ш. Спектор, сост. М. Кипнис. – [Б. м.] : Библиотека-Алия, 1991. – 183 с.
- Кузнецов А. Бабий Яр : роман-документ / Кузнецов А. – Киев : Рад.письменнык, 1991. – 352 с.
- Сотнікова, Н. На його долю випала війна... [Текст] / Н. Сотнікова // Слово ветерана. – 2020. – 14-20 февр. – С. 3.
Для пошуку інших видань радимо скористатися Електронним каталогом Наукової бібліотеки