12 червня – Всесвітній день боротьби з дитячою працею

Свято було встановлено за рішенням Міжнародної організації праці з метою привернення уваги громадськості, світової спільноти та національних урядів до проблем дитячої праці та необхідності здійснення заходів щодо її ліквідації.  Перші заходи, присвячені цьому дню, пройшли в 1997 році. Масштабні зусилля для ліквідації найбільш неприйнятних форм дитячої праці нині докладають у багатьох країнах світу. Порушення прав дітей жорстоко карається законом. Відповідно до Конвенції Міжнародної організації праці «Про заборону та негайні заходи щодо ліквідації найгірших форм дитячої праці» від 17.06.1999 № 182, ратифікованою Законом України від 05.10.2000 № 2022-III, кожна держава має негайно вживати ефективні заходи щодо забезпечення в терміновому порядку заборони та ліквідації найгірших форм дитячої праці.

На виконання міжнародних зобов’язань Урядом України затверджено Державну соціальну програму «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на період до 2021 року. Відповідно до пункту 4 завдання 20 (Удосконалення заходів щодо протидії найгіршим формам дитячої праці) розділу IV Програми на Держпраці покладається здійснення моніторингу стану додержання законодавства про працю неповнолітніх.

Відповідно до визначення Міжнародної організації праці моніторинг дитячої праці це активний процес по зупиненню використання дитячої праці, який включає в себе здійснення регулярних моніторингових візитів з метою ідентифікації дітей, які працюють, проведення оцінки ризиків, на які вони наражаються, подальший нагляд за цими дітьми, проведення з ними просвітницької та профілактичної робіт. Під дитячою працею розуміється робота, виконання якої небезпечне й шкідливе для дитини і заборонено міжнародним та національним законодавством.

Загалом роботодавці намагаються не афішувати дитячу працю на власних підприємствах, адже це зобов’язує їх нести юридичну відповідальність за неповнолітніх. Трудовим законодавством України враховані особливості праці неповнолітніх (загальний вік прийому на роботу з 16 років, скорочений робочий тиждень, заборона працювати вночі та позаурочний час тощо).

Пам’ятайте, діти, які працюють у надто ранньому віці, понад встановлену тривалість робочого дня, в умовах, що є шкідливими для їх здоров’я і для їх фізичного й розумового розвитку, позбавлені дитинства і майбутнього!

Для допомоги зверніться до інструкції Пошук в каталозі бібліотеки

Для допомоги зверніться до інструкції Пошук в в репозитарії ХНТУСГ

Послуги МБА та ЕДД

Послуги МБА та ЕДД НБ ХНТУСГ

Контакти

Адреса для листування
Наукова бібліотека ХНТУСГ
пр.Московський 45
Харків, 61001
Телефон
E-mail:

Новини бібліотеки

Сканер у подарунок для бібліотеки

2021-12-28

Напередодні новорічних свят Наукова бібліотека отримала від  керівництва ДБТУ довгоочікуваний планетарний сканер, необхідний для оцифрування колекцій рідкісних і цінних видань.

Харківський національний технічний університет сільського господарства імені П.Василенка