14 грудня в Україні згідно указу Президента № 945/2006 від 10 листопада 2006 року відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Саме цього дня відбулася здача в експлуатацію об'єкту «Укриття» – саркофагу, котрий забезпечив зберігання радіоактивних відходів на аварійному четвертому реакторі Чорнобильської АЕС. Зруйнований реактор перестав бути джерелом радіоактивного забруднення навколишнього середовища. Таким чином, цього дня було поставлено умовну крапку в боротьбі з чорнобильським лихом.
У 1986 році спільна праця тисяч людей різних професій – енергетиків, будівельників, військових, медиків, інженерів та науковців зупинила критичне поширення радіоактивних речовин із зруйнованого реактора 4-го енергоблока Чорнобильської АЕС. Близько 600 000 чоловік з усього СРСР можуть називати себе ліквідаторами. Найпершими над усуненням наслідків вибуху працювали співробітники станції, пожежники і поліцейські. Всі вони були приречені. З усіх куточків країни до ЧАЕС з'їжджалися тисячі людей: хіміки та фізики, військові, солдати-строковики, будівельники, бульдозеристи, водії, кранівники, зварювальники ... тисячі і тисячі людей.
Чорнобильська катастрофа – найбільша за всю історію ядерної енергетики. В житті українців Чорнобиль є незаживаючою раною болю і втрат. Масштаби лиха та важкість наслідків стали найтяжчими в історії нашої планети. Героїзм ліквідаторів врятував мільйони життів, врятував світ.
Низько вклоняємось всім ліквідаторам аварії на ЧАЕС, які не шкодуючи свого здоров'я і життя, працювали в 30-кілометровій зоні радіаційного лиха, аби якомога швидше ліквідувати наслідки Чорнобильської трагедії.
Дорогі учасники ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС! Прийміть сердечну вдячність за ваш самовідданий подвиг і патріотизм. Щиро бажаємо усім вам мирного неба, доброго здоров’я, оптимізму й благополуччя.
Наукова бібліотека пропонує Вам переглянути віртуальну інформину «Чорнобиль - трагедія, подвиг, пам’ять», віртуальні виставки «Мужність та біль Чорнобиля» та "…Залишиться у пам`яті у нас, як вічна рана, цей страшний Чорнобиль."
Для пошуку видань з даної тематики радимо скористатися Електронним каталогом Наукової бібліотеки