16 травня – Міжнародний день мирного співіснування

8 грудня 2017 року Генеральна Асамблея ООН своєю резолюцією (72/130) проголосила 16 травня Міжнародним днем ​​мирного співіснування, з метою постійної мобілізації зусиль міжнародного співтовариства на заохочення миру, терпимості, єднання, взаєморозуміння і солідарності людей Землі.

Мирне співіснування передбачає визнання відмінностей, вміння слухати, розуміти, поважати і цінувати інших, а також здатність жити в мирі та єдності.

У міжнародному форматі мирне співіснування – це тип відносин між державами з різним суспільним ладом, культурою, історією, традиціями, який передбачає: відмову від війни як засобу вирішення спірних питань між державами. Вирішення всіх спірних питань тільки шляхом переговорів, а також дотримання інших принципів у відносинах між державами, закріплених у міжнародно-правових документах.

Сама Організація Об'єднаних Націй була створена після Другої світової війни з метою захистити прийдешні покоління від лих і ймовірність нових воєн. Робота Організації полягає в налагодженні міжнародної співпраці у вирішенні глобальних проблем економічного, соціального, культурного або гуманітарного характеру, а також в заохоченні та захисті прав людини і основних свобод для всіх незалежно від раси, статі, мови або релігії.

У жовтні 1999 року Генеральна Асамблея ООН прийняла Декларацію і Програму дій по культурі світу, які служать універсальним мандатом для міжнародної спільноти, особливо системи ООН, в задачах заохочення культури миру і не насильства. Ця декларація стала результатом розвитку концепції про те, що «думки про війну виникають в умах людей, тому в свідомості людей слід вкорінювати ідею захисту миру». Адже мир є не тільки відсутністю конфлікту, але і позитивним, динамічним процесом участі, в якому заохочується діалог, і конфлікти вирішуються в дусі взаєморозуміння і співробітництва. Тому необхідно усувати в суспільстві всі форми дискримінації та нетерпимості, в тому числі за ознакою раси, кольору шкіри, статі, мови, релігії, політичних чи інших переконань, національного, етнічного або соціального походження, майна, інвалідності, народження або іншого статусу.

Для допомоги зверніться до інструкції Пошук в каталозі бібліотеки

Для допомоги зверніться до інструкції Пошук в в репозитарії ХНТУСГ

Послуги МБА та ЕДД

Послуги МБА та ЕДД НБ ХНТУСГ

Контакти

Адреса для листування
Наукова бібліотека ХНТУСГ
пр.Московський 45
Харків, 61001
Телефон
E-mail:

Новини бібліотеки

Сканер у подарунок для бібліотеки

2021-12-28

Напередодні новорічних свят Наукова бібліотека отримала від  керівництва ДБТУ довгоочікуваний планетарний сканер, необхідний для оцифрування колекцій рідкісних і цінних видань.

Харківський національний технічний університет сільського господарства імені П.Василенка