19 серпня ‒ Всесвітній день гуманітарної допомоги

Всесвітній день гуманітарної допомоги заснований Всесвітньою Організацією Охорони Здоров’я та іншими міжнародними організаціями, які привертають увагу до ролі гуманітарних працівників і згадують тих з них, хто загинув або отримав травми під час виконання своїх життєво важливих обов’язків. Цей День має щорічний характер і проводиться 19 серпня. Відзначається відповідно до рішення Генеральної Асамблеї ООН A/RES /63/139.

Мета проведення Всесвітнього дня гуманітарної допомоги полягає у приверненні уваги громадськості та поширення знань про гуманітарне співтовариство, про те, що роблять гуманітарні працівники і з якими труднощами вони стикаються, проводиться демонстрація своєї гуманітарної діяльності для неурядових та міжнародних організацій, а також спогад тих, хто загинув або отримав травми під час гуманітарних операцій.

Важко точно дізнатися щорічний обсяг наданої гуманітарної допомоги, тому що немає єдиної бази даних для цієї звітності. Крім того, жодна організація не зобов’язана оприлюднювати точну суму тієї допомоги, яку вони надають. Іноді це просто не можливо. Близько 78% міжнародної гуманітарної допомоги надходять через офіційні урядові організації, в кінцевому рахунку від платників податків. Решта від приватних і благодійних організацій, від благодійних фондів та від корпорацій.

Упродовж останніх років, через російську збройну агресію на Сході України, гуманітарні потреби мешканців Донецької та Луганської областей постійно зростають. Євросоюз виділяє кошти на допомогу українському населенню, що потерпає від війни. Гуманітарна допомога прямує через агентства ООН, неурядові організації та Міжнародний комітет Червоного Хреста. Особливо важливу роль у наданні допомоги цивільним громадянам відіграють військовослужбовці Збройних Сил України, а також волонтери. До гуманітарної діяльності армії долучилися десятки вітчизняних і міжнародних благодійних організацій, органи самоврядування, волонтери, представники великого та малого бізнесу з усієї держави.

Попри виклики пов’язані з пандемією коронавірусу гуманітарні організації та волонтери продовжують надавати гуманітарну допомогу населенню та військовим на сході України.

Всесвітній день гуманітарної допомоги ‒ це одна з нагод гідно оцінити ту важку працю, яку щоденно виконують працівники гуманітарних місій і волонтери у боротьбі з різноманітними кризами. У Всесвітній день гуманітарної допомоги ми вшановуємо тих, хто поклав своє життя заради інших, а також Героїв, які продовжують самовіддано працювати, аби допомагати людям.

Пропонуємо ознайомитися з літературою на дану тематику, яку ви можете отримати, звернувшись до Наукової бібліотеки та Інтернет ресурсами:

  • Підготовка волонтерів до реалізації ідеї гендерної рівності [Текст] : метод. рек. / Житомир. держ. ун-т ім. І. Франка ; авт.-упоряд.: О. Л. Остапчук, Н. П. Павлик, С. В. Котова-Олійник. ‒ Житомир : ЖДУ, 2009. ‒ 160 с.
  • Школа волонтеров [Текст] // Губерния. Регион-Украина-Мир. ‒ 2015. ‒ № 4. ‒ С. 2
  • Вовк, В. Міжнародні волонтерські проекти в Україні [Текст] / В. Вовк // Новини агротехніки : виробничо-практичний журнал. ‒ 2011. ‒ № 5/6.‒ С. 44-45
  • Наука бути волонтером // Надзв. ситуація. ‒ 2015. ‒ № 6. ‒ С. 26
  • Романкова, Л. Волонтерська діяльність як складова формування моральних цінностей студентської молоді [Текст] / Л. Романкова // Вища освіта України : Теорет. та наук.-.метод. часопис. - 2015. - № 4. - С. 54-60. - Бібліогр.: с. 59-60
  • Гузик, Т. Модно, без грошей : [волонтерство] / Т. Гузик // Вісн. Пенс. фонду України : загальнодерж. інформ.-аналіт. вид. - 2009. - № 7. - С. 42-43
  • Кривенко, Ю. Цивільно-правовий договір як форма організації волонтерської діяльності [Текст] / Ю. Кривенко // Підприємництво, госп-во і право : наук.-практ. господ.-прав. журн. - 2018. - № 9. - С. 19-23. - Бібліогр.: с. 22-23.
  • Сидорук, І. Формування соціальної компетентності майбутніх соціальних працівників у процесі волонтерської діяльності [Текст] / І. Сидорук // Вища школа : науково-практичне видання. - 2019. - № 2. - С. 54-66. - Бібліогр.: с. 65-66 .
  • Закон України "Про гуманітарну допомогу"
  • Закон України "Про благодійну діяльність та благодійні організації"

Для пошуку інших видань радимо скористатися Електронним каталогом Наукової бібліотеки

Для допомоги зверніться до інструкції Пошук в каталозі бібліотеки

Для допомоги зверніться до інструкції Пошук в в репозитарії ХНТУСГ

Послуги МБА та ЕДД

Послуги МБА та ЕДД НБ ХНТУСГ

Контакти

Адреса для листування
Наукова бібліотека ХНТУСГ
пр.Московський 45
Харків, 61001
Телефон
E-mail:

Новини бібліотеки

Сканер у подарунок для бібліотеки

2021-12-28

Напередодні новорічних свят Наукова бібліотека отримала від  керівництва ДБТУ довгоочікуваний планетарний сканер, необхідний для оцифрування колекцій рідкісних і цінних видань.

Харківський національний технічний університет сільського господарства імені П.Василенка