19 серпня в Україні православні християни святкують Господнє Преображення  або Яблучний Спас, який символізує завершення літа та настання осені. У цей день прийнято святити яблука.

Історія свята: незадовго до Своєї смерті Ісус Христос разом з учнями Петром, Яковом та Іоанном прийшов на гору Фавор помолитися і показати їм Свою Божественну славу.

Поки Спаситель молився, втомлені учні заснули. А коли прокинулись, побачили, що Ісус преобразився: його обличчя сяяло, мов сонце, поруч стояли пророки Мойсей та Ілля і говорили з Ним. Раптом світла хмара осінила учнів, і з неба почувся голос Бога Отця: «Це є Син мій улюблений, в якому Моє благовоління, Його слухайте!» Учні в страху попадали на землю, а коли піднялися, побачили Христа вже не Преображенного, а в звичайному вигляді.

За давньою традицією, у цей день святять яблука, груші, щільники з медом.

Повернувшись із церкви, господар з освяченою свічкою обходив пасіку й запрошував родину до столу. Спочатку їли яблука та мед, запиваючи виноградним або яблучним вином, а потім переходили до інших страв.

Господнє Преображення несе всім вірним неземну радість.

Вітаємо Вас зі святом і бажаємо міцного здоров'я та незламної віри! Мир Вам і Вашим сім'ям!

Пропонуємо ознайомитися з літературою на дану тематику, яку ви можете отримати, звернувшись до Наукової бібліотеки:

  • Воропай, О. Звичаї нашого народу [Текст] : етногр. нарис / О. Воропай. ‒ Київ : Обеpiг, 1993. ‒ 590 с.
  • Килимник, С. Український рік у народних звичаях в історичному освітленні [Текст] : научно-популярная литература. Кн. ІІ. Т. 3. Весняний цикл. Т. 4. Літній цикл / С. Килимник. ‒ Киiв : Обеpеги, 1994. ‒ 396 с.
  • Золота книга українських традицій та звичаїв [Текст] / авт.-уклад. І. Скрипник. ‒ Донецьк : ТОВ "Агентство Мультипресс", 2011. ‒ 286 с.
  • Українське народознавство [Текст] : навч. посіб. / за ред.: С. П. Павлюка, Г. Й. Горинь, Р. Ф. Кирчіва. ‒ Львiв : Фенiкс, 1997. ‒ 608 с.
  • Супруненко, В. П. Народини [Текст] : витоки нації : символи, вірування, звичаї та побут українців / В. П. Супруненко. ‒ Запоpiжжя : Беpегиня, 1993. ‒ 136 с.

Для пошуку інших видань радимо скористатися Електронним каталогом Наукової бібліотеки

Для допомоги зверніться до інструкції Пошук в каталозі бібліотеки

Для допомоги зверніться до інструкції Пошук в в репозитарії ХНТУСГ

Послуги МБА та ЕДД

Послуги МБА та ЕДД НБ ХНТУСГ

Контакти

Адреса для листування
Наукова бібліотека ХНТУСГ
пр.Московський 45
Харків, 61001
Телефон
E-mail:

Новини бібліотеки

Сканер у подарунок для бібліотеки

2021-12-28

Напередодні новорічних свят Наукова бібліотека отримала від  керівництва ДБТУ довгоочікуваний планетарний сканер, необхідний для оцифрування колекцій рідкісних і цінних видань.

Харківський національний технічний університет сільського господарства імені П.Василенка