На початку квітня діти і дорослі всього світу святкують день народження дитячої книги. З моменту появи на світ людина починає вчитися. Вона вчиться ходити, говорити, пізнає навколишній світ. ЇЇ вчать сонячний промінь і метелик, який сів на квітку, кумедна картинка і добра пісня, весела гра і улюблена книга.
Книга! Вона поруч із самого народження. Перші казки, вірші читають нам мама і тато, братик і сестричка. Книга розповідає нам про казкових богатирів, про шкільне життя, про далекі країни. З книгою кожен із нас може мандрувати в минуле і в майбутнє. Про все на світі розповідає книга.
Свято було засновано у 1967 році, з ініціативи і за рішенням Міжнародної ради з дитячої книги (International Boardon Booksfor Young People, IBBY), в день народження великого казкаря Ганса Крістіана Андерсена. Тим самим підкреслюючи важливу роль дитячої книги у формуванні духовного і інтелектуального обличчя нових поколінь.
Однією з головних ініціаторок проведення цього свята стала німецька дитяча письменниця, діячка світової дитячої літератури, засновниця IBBY Елла Лепман. Ще на початку 50-х років минулого століття вона запропонувала заснувати «маленьку нобелівську премію» з дитячої літератури – Міжнародну премію імені Ганса Крістіана Андерсена. Починаючи з 1956 року, премія присуджується найкращому авторові дитячої книги, а з 1966 року її почали вручати і кращому ілюстраторові.
У 1973 році Почесний диплом Міжнародної премії імені Андерсена за поему-казку «Барвінок і Весна» отримав український письменник Богдан Чалий, а 1979 року до «Почесного списку Андерсена» було вписано ім’я Всеволода Нестайка та його книжку «Тореадори з Васюківки».
Пропонуємо ознайомитися з літературою на дану тематику, яку ви можете отримати, звернувшись до Наукової бібліотеки:
- Фарджон, Е. Кошик старенької няні [Текст] : казки / Е.Фарджон ; Пер. с англ. – Київ : Веселка, 1969. – 75 с.
- Таємниця скляної гори [Текст] : Закарпатські народ. казки / пер. з угор. Ю. Шкробинця ; упоряд. М. Фінцицький. – Ужгород : «Карпати», 1974. – 190 с.
- Мілн, А. А. Вінні-Пух та його друзі [Текст] : повість-казка : для мол. шк. віку / А. А. Мілн ; пер. з англ. Л. Т. Солонька ; худ. С. О. Лопухова. – Київ : Веселка, 1982. – 221 с.
- Вовчок, М. Оповідання. Казки. Повісті. Роман [Текст] / М. Вовчок ; упоряд. О. О. Білявська. – Київ : Наук. думка, 1983. – 637 с.
- Зачаровані казкою [Текст] : укр. нар. казки Закарпаття в записах П. В. Лінтура / упоряд., вступ. ст., прим. І. М. Сенька ; упоряд., післям. В. В. Лінтура. – Ужгород : Карпати, 1984. – 528 с.
- Рауд, Ено. І знову Муфтик, Півчеревичок та Мохобородько [Текст] : повість-казка: пер. з естон. Кн. 1 / Е. Рауд. – Київ : Веселка, 1988. – 135 с.
- Стельмах, М. П. У бобра добра багато [Текст] : вірші та казки / М. П. Стельмах. – Київ : Веселка, 1987. – 95 с.
- Андерсен, Х. К. Сказки и истории [Текст] / Х. К. Андерсен. – Москва : Правда, 1989. – 448 с.
- Тютюнник, Г. М. Степова казка [Текст] : повісті : оповідання : казки / Г. М. Тютюнник ; , авт. передм. М. Слабопшицький ; упоряд. Л. Тютюник. - Київ : Веселка, 1989. - 302 с.
- З живого джерела [Текст] : укр. нар. казки в записах, переказах та публікаціях укр. письменників / упоряд. Л. Дунаєвська. – Київ : Рад. шк., 1990. – 510 с.
- Тысяча и одна ночь [Текст]: избр. сказки волшеб. ночей для взрослых и детей / Пер. с араб. – Киев : Лiлея, 1992. - 187 с.
- Баум, Л. Ф. Сказки Страны Оз [Текст] / Л. Ф. Баум ; худ. Дж. Р. Нил. – Москва : [б. и.], 1992. – 257 с.
- Крауш, Б. П. Слобожанські казки [Текст] / Б. П. Крауш ; Упоряд. Л. Тома. – Харків : Центp Леся Куpбаса, 1993. – 141 с.
- Чарівна грань [Текст] : укр. народ. казки / упоряд. В. Е. Рубанович. – Харків : Пpогpесс, ЛТД, 1993. – 96 с.
- Ершов, П. П. Конек-Горбунок [Текст] / П. П. Ершов. – Каневская : Бакай, 1994. – 141 с.
- Родари, Дж. Приключения Чиполлино [Текст]: повесть-сказка / Дж. Родари. – Харьков : Паpитет, 1994.– 207 с.
- Чарівна казка [Текст]. – Київ : Укpаїна, 1998. – 384 с.
- Улюблені казки [Текст] : для мол. та серед. шк. віку / упоряд. В. М. Копоруліна. – Харків : Фортуна-прес, МНВФ Візаві, 1998. – 464 с.
Для пошуку інших видань радимо скористатися Електронним каталогом Наукової бібліотеки