«Бібліотеки – це скарбниці всіх багатств людського духу.» Г. Лейбніц
З давніх часів бібліотеки є сховищами безцінних знань, багато хто з них зберігає дійсно унікальні експонати. До того ж, в бібліотеках завжди панує особлива атмосфера, яка наповнює спокоєм і радістю душу кожного книголюба. Без бібліотек неможливо собі уявити розвиток світової культури і науки. Цей чарівний світ знань, укладений в фоліантах, вабить всіх: і дорослих, і дітей.
30 вересня, у світлий день Віри, Надії, Любові та матері їх Софії, Україна святкує державне свято – Всеукраїнський день бібліотек, яке відзначається щорічно згідно з Указом Президента України від 14 травня 1998 року.
Книга завжди була в особливій пошані на українській землі. Наші мудрі предки заснували велику культурну традицію створення бібліотек – храмів духовності, знань та розради, бо знали, що книга – невичерпне джерело натхнення, розвитку та вдосконалення кожної людини.
Сучасна бібліотека – це не лише зібрання текстів та документів, це великий світ соціальних комунікацій, місце, де формуються особистості. Сьогодні для декого у бібліотеці незвичайним буде здаватися те, що більшість відвідувачів не сидить біля моніторів комп'ютерів. А ідеальним бібліотечним простором студенти вважають наявність комп'ютеризованих робочих місць, зручних меблів, достатню кількість розеток для лептопів та обов'язкову наявність Wi-Fi. Бібліотеки повинні відповідати запитам читача, а саме мобільності та можливості отримання максимуму інформації в одній установі. При цьому книги не відходять на другий план, залишаючись класичним джерелом інформації.
Людство, на щастя, і досі не може уявити життя без книги, яка допомагає перетворювати людину в особистість, виховуючи в ній прекрасні духовні якості. Бібліотека – це своєрідна пам'ять людства, у якій зберігаються знання, накопичені протягом багатьох віків різними народами.
Сьогодні в Україні налічується близько 40 тисяч бібліотек. Серед ведучих – Національна бібліотека імені України В. І. Вернадського, Національна парламентська бібліотека України, Державна бібліотека України для дітей, Державна історична бібліотека України та інші.
Сподіваємося, що Всеукраїнський День бібліотек – свято не лише для бібліотечних працівників, але й для усіх наших читачів. Сприяйте збереженню бібліотек, перетворенню нашої бібліотеки університету у відкритий громадський простір! Проживайте у спільно з бібліотекою кращі хвилини свого життя! Насолоджуйтеся часом, проведеним у бібліотеці! Бажаємо усім міцного здоров’я, наснаги та впевненості у тому, що завдяки бібліотекам, книзі та читанню наша країна переборе труднощі, здолає ворожу агресію і стане процвітаючою, гармонійною країною мудрих та самодостатніх людей.
Наукова бібліотека пропонує переглянути віртуальну подорож "Цінуймо книгу як найбільшу святість: пам'ятники читачам та книгам в Україні" та віртуальні виставки "Улюблені книги відомих людей", «Книги українських сучасних письменників, на які варто звернути увагу!»