Порушуючи тему дітей і їх майбутнього, неможливо сьогодні не згадати про те, що є діти, у яких немає сьогодення – це діти, що перебувають у зоні воєнних конфліктів. Навряд чи ведеться статистика, яка враховує, скільки дітей гине під час локальних конфліктів по всьому світу.
Але для того, щоб громадськість не забувала про те, що під час війни гинуть не тільки солдати, мирне населення, а й діти. Генеральна Асамблея ООН заснувала Міжнародний день дітей - безневинних жертв агресії. 19 серпня 1982 року члени ООН закликали всіх висловити співчуття по відношенню до невинних дітей Лівану та Палестини, які стали жертвами ізраїльської агресії. На жаль, діти, що проживають в районах військових конфліктів, страждають через дорослих, які не здатні знайти раціонального компромісу для вирішення тієї чи іншої проблеми.
У локальних конфліктах, що виникають по всьому світу, гине безліч дітей. В деяких країнах діти змушені із зброєю відстоювати ідеї, які до кінця не зрозумілі їм самим. Діти стають випадковими жертвами вибухів старих снарядів, які становлять небезпеку під землею.
Питання захисту дітей – жертв агресії сьогодні, як ніколи раніше, стало актуальним і болючим питанням для України. За даними моніторингової місії ООН на Сході України загинуло 147 дітей, поранено – 363 дитини. Близько 200 тисяч дітей в Україні є внутрішньо переміщеними особами. Статус дітей – жертв війни отримали 22846 дітей. Це неймовірно гірка статистика.
Порушуючи тему дітей і їх майбутнього, неможливо сьогодні не згадати про те, що діти гинуть не тільки в зоні військових дій. Хвиля небачених по аморальності терористичних атак, що сколихнула світ, також забрала багато життів невинних дітей, визначила новий вимір загрози, яка походить від міжнародного тероризму для всього людства.
Громадськості, активістам, представникам волонтерських груп, духовенству, владі та всім небайдужим потрібно докласти максимум зусиль, щоби вберегти дітей від жахіть війни.
Міжнародний день безневинних дітей – це своєрідний протест проти насильства і війни.
Всесвітній день безвинних дітей – жертв агресії – нагадування дорослим про їхні невиправні помилки, жертвами яких стають невинні діти. Це благання отямитися, зупинити конфлікти та не ламати життя дітям! Діти повинні жити в мирі!