8 травня – Всесвітній День Червоного Хреста і Червоного Півмісяця

8 травня людство відзначає Всесвітній день Червоного Хреста і Червоного Півмісяця. Дата була обрана на честь дня народження засновника Міжнародного руху Червоного Хреста – швейцарського бізнесмена, громадського діяча і гуманіста Жана Анрі Дюнана. З його ініціативи вперше почали створюватися групи добровольців, які надавали допомогу пораненим воїнам. У 1863 році була скликана конференція, яка поклала початок Міжнародному товариству Червоного Хреста.

У середині 19 століття з ініціативи Жана Дюнана вперше стали створюватися групи добровольців, які надавали допомогу пораненим на полях битв. А в 1863 році за його ініціативою була скликана конференція, що поклала початок міжнародному комітету Червоного Хреста.

Офіційно назву Міжнародний Червоний Хрест було затверджено в 1928 році на 13-й міжнародній конференції в Гаазі.

На 25-й міжнародній конференції Червоного Хреста, що відбулася в жовтні 1986 року, було затверджено нову назву організації – Міжнародний рух Червоного Хреста і Червоного Півмісяця (МЧЧХ).

Міжнародний рух діє в ім’я гуманності уже понад 150 років і складається з Міжнародного Комітету Червоного Хреста; Міжнародної Федерації Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця; профілактичних, рятувальних і медико-соціальних заходів. Людей об’єднують у його лавах найкращі риси та устремління – доброта, співчуття, милосердя.

Товариство Червоного Хреста України було організоване у 1918 році. За часів незалежності України Червоний Хрест об’єднує близько 15 мільйонів ентузіастів. Їхні дії реалізуються в найширшому діапазоні – від піклування про немічних, хворих і самотніх до участі у ліквідації наслідків стихійних лих, аварій, катастроф. Вони не були байдужими до проблем Чорнобильської трагедії і не залишаються осторонь бойових дій на Сході тощо. Разом з іншими волонтерами вони збирають кошти для біженців і поранених, забезпечують їх харчами, постільною білизною, одягом і по можливості помешканням. Вони завжди перші там, де потрібна їх негайна допомога.

Сьогодні, коли вирує у світі коронавірус, Міжнародний комітет Червоного Хреста і тут іде попереду. Він сформував і відправив Україні допомогу (обладнання та медикаменти) для протидії пандемії коронавірусу.

Пропонуємо ознайомитися з літературою на дану тематику, яка є у фондах Наукової бібліотеки:

  • Павличенко, Е. Харьковчанин стал послом доброй воли Красного Креста [Текст] / Е. Павличенко // Вечер. Харьков. – 2019. – 7 мая. – С. 3.
  • Між СумДУ та Товариством Червоного Хреста підписано угоду про співпрацю [Текст] // Вища школа : науково-практичне видання. – 2018. – № 1. – С. 6 .
  • Наука бути волонтером // Надзв. ситуація. – 2015. – № 6. – С. 26
  • Школа волонтеров [Текст] // Губерния. Регион-Украина-Мир. – 2015. – № 4. – С. 2

Для пошуку інших видань радимо скористатися Електронним каталогом Наукової бібліотеки

Для допомоги зверніться до інструкції Пошук в каталозі бібліотеки

Для допомоги зверніться до інструкції Пошук в в репозитарії ХНТУСГ

Послуги МБА та ЕДД

Послуги МБА та ЕДД НБ ХНТУСГ

Контакти

Адреса для листування
Наукова бібліотека ХНТУСГ
пр.Московський 45
Харків, 61001
Телефон
E-mail:

Новини бібліотеки

Сканер у подарунок для бібліотеки

2021-12-28

Напередодні новорічних свят Наукова бібліотека отримала від  керівництва ДБТУ довгоочікуваний планетарний сканер, необхідний для оцифрування колекцій рідкісних і цінних видань.

Харківський національний технічний університет сільського господарства імені П.Василенка