6 серпня 1914 року українські добровольці Галичинивідгукнулися на заклик Головної Української Ради й утворили єдине українськенаціональне військове формування. Цевійсько залишилося в історії під назвою Українські Січові Стрільці (УСС). Метою УСС було звільненнята об’єднання українського народу, створення єдиної самостійної соборноїукраїнської держави. Січове стрілецтво виховалославних синів України: Кирила Трильовського, Костя Левицького, Михайла Волошина, Дмитра Вітовського, Андрія Мельника, РоманаСушка тощо. Серед січових стрільців було багато талановитих людей – художників,поетів, журналістів: Юрій Шкрумеляк, Мирослав Ірчан, Левко Лепкий, РоманКупчинський. Більше можна дізнатися, звернувшись до документів із фондів Наукової бібліотеки:
Історія січових стрільців [Текст] : воєн.-іст.нарис. – Київ : Укpаїна, 1992. – 345 с.
![](/sites/default/files/2019-07/%D0%BB%D0%B5%D0%B3%D1%96%D0%BE%D0%BD%20%D0%A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B8%D1%85%20%D1%81%D1%96%D1%87%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%85%20%D1%81%D1%82%D1%80%D1%96%D0%BB%D1%8C%D1%86%D1%96%D0%B2.jpg)