95 років від дня народження Павла Загребельного

Павло Архипович Загребельний народився 5 серпня 1924  року в с. Солошине Полтавської області. Майбутній великий письменник пішов на фронт, ледве встигнувши закінчити десятирічку. Брав участь в обороні Києва, кілька разів був поранений. У 1942 році потрапив у полон і перебував у німецьких концтаборах аж до закінчення війни.

У 1946 році вступає до Дніпропетровського університету на філологічний факультет. Працює журналістом, паралельно займаючись літературною діяльністю.

День Незалежності України

Уперше День незалежності України було відзначено 16 липня 1991 року в день річниці прийняття Декларації про державний суверенітет України.

24 серпня 1991 року Верховна Рада Української РСР ухвалила Акт проголошення незалежності України, який 1 грудня 1991 року підтвердив народ на Всеукраїнському референдумі. 20 лютого 1992 року Верховна Рада України ухвалила постанову «Про День незалежності України», в якій дата святкування з 16 липня була змінена на 24 серпня.

45 років від дня народження Сергія Жадана

Український поет, прозаїк, есеїст, перекладач Сергій Вікторович Жадан народився 23 серпня 1974 року в місті Старобільськ Луганської області. У 1996 році закінчив Харківський національний педагогічний університет імені Сковороди. У 1996-1999 роках навчався в аспірантурі університету; кандидат філологічних наук. З 2000 року – викладач кафедри української та світової літератури ХНПУ. У 2004 році закінчив викладацьку діяльність.

День Державного Прапора України

Кожна самостійна і незалежна держава має свій прапор як атрибут власної неповторності та символ влади. Кольори, а часто форма і зазначені на ньому символи відображають історію, світогляд та характер держави і нації, що його створила. 

Сучасні барви на українському прапорі – блакитна та жовта, найкраще представляють філософію українців і є свідченням чистого неба і золотих ланів пшениці (або достатку).

День міста Харків

Харків – великий науковий, індустріальний, транспортний і студентський центр України. Другий, після Києва, культурний центр України,  заснований у 1654 році.

Сьогодні Харків займає одне з перших місць в Україні за кількістю пам'яток, перебуваючи в складі Ліги історичних міст. День народження міста прийнято відзначати 23 серпня – в день його звільнення від фашистських окупантів в 1943 році, проте офіційно дата затверджена лише в 1980 році.

День визволення міста Харків від фашистських загарбників

23 серпня 1943 року о 4.30 ранку частини радянської армії вийшли з боями на площу Дзержинського (нині майдан Свободи) і таким чином удруге звільнили наш рідний Харків від німецько-фашистської неволі. За 23 місяці фашистської окупації наше рідне місто-красень було перетворене окупантами у руїни. Загальні втрати народного господарства Харківщини склали понад 33,5 млрд. крб. Гітлерівці розрушили і спалили всі основні споруди міста, залізничний вокзал, із 33 вищих навчальних закладів були знищені 28. А в університетській бібліотеці по вул. Університетській фашисти влаштували… конюшню.

35 років від дня народження Любка (Любомира) Дереша

Яскравий представник сучасної української постмодерної літератури Любко Дереш народився 10 серпня 1984 року в м. Пустомити (Львівська область). Початкову освіту здобував у Пустомитській середній школі № 2. Ставши старшокласником, перейшов до фізико-математичного ліцею Львова. Диплом економіста (спеціальність – облік і аудит) здобував у Львівському національному університеті імені Івана Франка.

Утворення легіону Українських січових стрільців

6 серпня 1914 року українські добровольці Галичинивідгукнулися на заклик Головної Української Ради й утворили єдине українськенаціональне військове формування. Цевійсько залишилося в історії під назвою Українські Січові Стрільці (УСС). Метою УСС було звільненнята об’єднання українського народу, створення єдиної самостійної соборноїукраїнської держави. Січове стрілецтво виховалославних синів України: Кирила Трильовського, Костя Левицького, Михайла Волошина, Дмитра Вітовського, Андрія Мельника, РоманаСушка тощо.

Міжнародний день «Лікарі світу за мир»

Цей день відзначається в річницю страшної трагедії – дня бомбардування японського міста Хіросіма (Hiroshima) 6 серпня 1945 року і нагадує світові про людську трагедію,  роль лікарів в боротьбі за мир і  в запобіганні війни в цілому.

Святкувати цей день було запропоновано організацією «Лікарі світу за запобігання ядерної загрози», яка виникла в 1980 році у Франції. Зараз «Лікарі світу» – незалежний гуманітарний рух, спільнота, яка надає нужденним людям доступ до охорони здоров’я.

Підписка на 2019 рік

Для допомоги зверніться до інструкції Пошук в каталозі бібліотеки

Для допомоги зверніться до інструкції Пошук в в репозиторії ХНТУСГ

Тобі першокурснику.

Контакти

Адреса для листування
Наукова бібліотека ХНТУСГ
пр.Московський 45
Харків, 61001
Телефон
E-mail:

Новини бібліотеки

День Конституції України

2019-06-27

Прийняття Конституції в 1996 році закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність,стало важливим кроком у забезпеченні прав людини та громадянина, сприяло подальшому підвищенню міжнародного авторитету України на світовій арені. День Конституції України святкується щорічно 28 червня і відповідно до Основного Закону є державним святом та неробочим днем.

Олександр Нанка: "Гарний початок – половина справи, як казав Платон!"

2019-06-25

За сприяння Наукової бібліотеки наприкінці червня в рамках рейтингування кафедр була вперше організована виставка наукової, навчальної і навчально-методичної літератури, виданої науковцями 32 кафедр Харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка протягом 2018-2019 навчального року, наявної у бібліотечному фонді.

Міжнародна науково-практична конференція «Наукова еволюція досліджень бібліоінформаційної ноосфери»

2019-06-21

19 – 21 червня 2019 р. директор Наукової бібліотеки Ніколаєнко Н.М. взала участь у роботі Міжнародної науково-практичної конференції «Наукова еволюція досліджень бібліоінформаційної ноосфери», яка відбулася на базі Наукової бібліотеки ОНУ імені І.І. Мечникова (м. Одеса).

Харківський національний технічний університет сільського господарства імені П.Василенка