День молоді України

День молоді в Україні святкують щорічно в останню неділю червня відповідно до Указу Президента України Леоніда Кравчука  від 22 червня 1994 року «Про День молоді». До категорії молоді на Україні відносять громадян у віці від 18 до 35 років. Понад 11 мільйонів осіб, а це приблизно 22,6% населення України, становлять молоді громадяни країни.

День Конституції України

Процес створення Конституції був тривалим та доволі проблематичним. З моменту проголошення України, як вільної та самостійної держави, виникла гостра необхідність у розробці та прийнятті головного законодавчого документа, який буде регулювати діяльність країни та створювати гідні умови для її розвитку. Протягом довгих п’яти років діючі політики обговорювали і вносили зміни в текст документа. 28 червня 1996 року офіційно закріпилися правові основи, суверенітет і територіальна цілісність України. Цей день став переломним моментом у становленні незалежної України.

Міжнародний Олімпійський день

Щорічно 23 червня весь світ відзначає Міжнародний Олімпійський день (International Olympic Day), в пам'ять про відродження олімпійського руху. В Олімпійській хартії записано: Олімпійський рух має своїми цілями виховувати молодь за допомогою спорту в дусі кращого взаєморозуміння і дружби, сприяючи, таким чином, створенню кращого і більш спокійнішого світу.

День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни

Для України Друга світова війна – національна трагедія. Україна понесла надзвичайні втрати внаслідок цієї війни. З метою всенародного вшанування пам’яті українців, загиблих під час війни 1941–1945 років, їх подвигу та жертовності, щороку 22 червня в нашій державі відзначається День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні.

Всесвітній день біженців

Біженці – це одна з найбільш гострих проблем сучасного світу. Основна частина з них знаходиться в Африці, в зоні афганського конфлікту, на Балканах. Всесвітній день біженців (World Refugee Day), затверджений резолюцією Генеральної Асамблеї  ООН у 2000році.

Після початку агресії Росії проти України, анексії Кримського півострова і розв’язання нелюдського кровопролиття на сході України, ескалації конфліктів у азіатському регіоні, кількість біженців досягла рекордних показників за всю сучасну історію, склала понад 60 мільйонів осіб.

Всесвітній день боротьби з опустелюванням і засухою

30 січня 1995 року члени ООН запропонували заснувати Всесвітній день боротьби з опустелюванням і засухою, прийнявши відповідну конвенцію. Цей день покликаний звернути увагу світової спільноти на необхідність міжнародного співробітництва для ефективної боротьби з опустелюванням і засухою в природі. Цей процес змушує бити тривогу багатьох вчених, оскільки він сильно загрожує навколишньому середовищу нашої планети. 

День медичного працівника в Україні

З року в рік, починаючи з 1994 року, у третю неділю червня в Україні святкують День медичного працівника.

Професія лікаря одна з найстаріших у світі, і в даний час вона затребувана буквально всюди. Кожен з нас хоча б раз у житті звертався до лікаря за допомогою і лікуванням. 

Наша держава приділяє увагу сфері медичної допомоги: профілактика та принципи здорового способу життя проголошуються головним змістом діяльності всіх закладів; реформується медична освіта; вводиться сімейна медицина та медичне страхування.

День Святої Трійці, П'ятидесятниця

Це свято віруючі називають Зеленими святами. Воно символізує єднання всіх християн з Богом, втіленим у трьох іпостасях: Бога-отця, Бога-сина, Бога-Святого Духа.

Всесвітній день боротьби з дитячою працею

Свято було встановлено за рішенням Міжнародної організації праці, яка бореться з проявами експлуатації дітей на різних рівнях та спрямований на пробудження свідомості дорослого населення. Перші заходи, присвячені цьому дню, пройшли в 1997 році. Глобальні зусилля до ліквідації дитячої праці сьогодні докладають представники різних країн. Під егідою Міжнародної організації праці надається підтримка та допомога дітям, які стали жертвами незаконного використання їх праці.

Міжнародний день друзів

«Друг – це одна душа, що живе в двох тілах.»
                                                 Аристотель

Міжнародний день друзів (International Friends Day) заснований саме для того, щоб, незалежно від життєвих обставин і різних перипетій, ми нагадали своїм друзям про те, як вони важливі для нас, щоб порадувати їх. Хоча історія замовчує ким і коли це неофіційне свято було засновано, але це не позбавляє його популярності.

Підписка на 2019 рік

Для допомоги зверніться до інструкції Пошук в каталозі бібліотеки

Для допомоги зверніться до інструкції Пошук в в репозиторії ХНТУСГ

Час плине, а пам’ять залишається: книги, що увіковічили Майдан та його Героїв

Контакти

Адреса для листування
Наукова бібліотека ХНТУСГ
пр.Московський 45
Харків, 61050
Телефон

Відділ обслуговування користувачів:
+380 (57) 732-9963  kireeva_cn@ukr.net

Інформаційно-бібліографічний відділ:
+380 (57) 732-9963  sbo.hntusg@ukr.net

Відділ інформаційних технологій та комп'ютерного забезпечення:
+380 (57) 732-9963  avt2.73@ukr.net

Відділ комплектування та наукової обробки документів:
+380 (57) 732-9963  komplhim17@gmail.com

Новини бібліотеки

Книга тижня

2019-06-10

Проектування елементів енергосистем [Текст] : навч. посіб. для студ. денної та заоч. форм навч. напряму підготовки 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка / М. П. Кунденко [та ін.] ; Харків. нац. техн. ун-т сіл. госп-ва ім. П. Василенка. – Харків : ТОВ "Планета-прінт", 2018. – 223 с.

Експрес-екскурсія по бібліотеці для школярів

2019-06-04

4 червня 2019 року навчально-науковий інститут переробних і харчових виробництв вкотре відчинив свої двері для випускників шкіл – майбутніх абітурієнтів. Школярі мали змогу відвідати навчальні аудиторії, лабораторії та читальний зал №2 Наукової бібліотеки. Бібліотекарі провели для школярів експрес-екскурсію, з якої вони довідалися про історію книги та бібліотеки, її сьогодення та мали змогу ближче познайомитися з фондом читального залу №2. 

Харківський національний технічний університет сільського господарства імені П.Василенка