За православним календарем – це день вшанування пам’яті преподобного Нестора Літописця – письменника, основоположника давньоруської історіографії, послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія, першого історика Київської Русі, мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря. Вважається, що Нестор Літописець став прабатьком української писемної мови, а його твір «Повість временних літ» – першим твором української літератури.
Свято встановлено 9 листопада 1997 року, за ініціативою Президента України Леоніда Кучми на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства.
У День української писемності та мови, на Українському радіо традиційно відбувається радіодиктант національної єдності. Цю акцію започатковано з 2000 року. Відтоді щороку всі охочі можуть взяти участь у написанні радіодиктанту та не стільки, щоб з'ясувати чи добре знають українську мову, як продемонструвати єдність з усіма, хто любить і шанує українське слово.
Наукова бібліотека пропонує Вам переглянути відеоогляд «Скарбниця слів»
Більше інформації про літературу з цієї тематики Ви можете знайти в електронному каталозі НБ