«Архітектура– це музика в просторі,
що наче завмерла в часі»
Фрідріх Шеллінг
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи архітекторів та містобудівників, їх творчих спілок, працівників проєктних організацій і місцевих органів містобудування та архітектури…» згідно з Указом Президента України Леоніда Кучми «Про День архітектури України від 17 червня 1995 року № 456/95 і відзначається щорічно 1 липня.
Україна – одна з найяскравіших європейських країн з красивою природою, багатою культурною спадщиною і безліччю неповторних міст і сіл, в яких все дихає історією і духом українського народу. Кожне місто України може похвалитися великою кількістю культурних цінностей. Через всю країну тягнеться низка неповторних замків і церков, палаців і музеїв, а в багатьох центральних містах, майже кожна будівля, є пам'ятником архітектури. В Україні, за офіційними даними, налічується близько 14 тисяч пам’яток архітектури, 46 великих історичних культурних заповідників і більше 1000 об’єктів паркового мистецтва. Визначні пам'ятки багаті своєю різноманітністю і незабутнім колоритом, не залишають байдужим серце.
Сучасний Харків радує багатством форм і архітектурних стилів. Олексію Бекетову –одному з видатних українських архітекторів, належать одні з найкрасивіших будівель Харкова, саме його творчість багато в чому сформувала архітектурний ансамбль і духовне обличчя нашого міста. Ім’я академіка архітектури О. М. Бекетова знає практично кожен харків’янин. За його проєктами в місті було побудовано більше 40 будинків, два десятка з яких визнані архітектурними шедеврами в стилі класичної архітектурної школи і модерну. Людина, яка вперше зупиниться біля головного корпусу нашого університету на вулиці Алчевських 44, неодмінно зверне увагу на величний і унікальний архітектурний стиль цієї будівлі, в якому можна впізнати руку великого Майстра. Це пам’ятка архітектури місцевого значення – колишній Комерційний інститут, збудований у 1914-1916 роках за проєктом академіка архітектури Олексія Бекетова.
Привертає увагу власний монументальний будинок для Вищих жіночих курсів за проєктом Олексія Миколайовича, побудований у 1913-1914 роках в стилі неокласицизму на вулиці Мироносицькій (нині – будівля навчально-наукового інституту переробних і харчових виробництв ХНТУСГ).
Сучасні архітектори активно працюють, втілюють в реальність свої сміливі ідеї, використовують новітні технології та оригінальні конструкторські рішення.
Колектив Наукової бібліотеки щиро вітає всіх працівників цієї галузі із професійним святом! Бажаємо творчої наснаги, вдалих та сміливих рішень, нових архітектурних витворів!
Наукова бібліотека пропонує переглянути віртуальні огляди "Архітектурні родзинки Харкова" та «Об'єкти культурної спадщини»