Всесвітній день боротьби зі СНІДом

СНІД – одна з найважливіших проблем з якою людство ввійшло у ХХІ століття. Серед численних хвороб, від яких нині страждає людство, синдром набутого імунного дефіциту (СНІД) є однією з найтяжчих. Цю хворобу спричиняє особливий збудник – вірус імунодефіциту людини (скорочено ВІЛ). Синдром набутого імунодефіциту був виявлений наприкінці 70-х – на початку 80-х років минулого століття. На сьогодні захворювання зареєстровано практично в усіх країнах світу. 1 грудня 1988 року за ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я вперше був відзначений Всесвітній день боротьби зі СНІДом (World AIDS Day). У цей день у багатьох країнах світу з метою звернути увагу до проблеми поширення вірусу імунодефіциту людини проводяться численні громадські акції та благодійні концерти. Перша смерть від ВІЛ / СНІДу в Україні була зареєстрована в 1988 році, а вже в 1990 було створено мережу центрів профілактики і боротьби з цим страшним захворюванням. З метою профілактики та допомоги хворим створені кілька благодійних фондів, найвідоміший з яких – фонд «АНТИСНІД» Олени Пінчук. Офіційним символом боротьби із СНІДом стала червона стрічка, запропонована американським художником Френком Муром в 1991 році.

Наукова бібліотека пропонує Вам  віртуальний огляд «СНІД - хвороба XXI століття»

Для допомоги зверніться до інструкції Пошук в каталозі бібліотеки

Для допомоги зверніться до інструкції Пошук в в репозитарії ХНТУСГ

ВИВЧАЙ УКРАЇНСЬКУ ЛЕГКО!

Контакти

Адреса для листування
Наукова бібліотека ХНТУСГ
пр.Московський 45
Харків, 61001
Телефон
E-mail:

Новини бібліотеки

Засідання Бібліотечної ради ХНТУСГ

2020-02-20

В Науковій бібліотеці 20.02.2020 р. відбулося засідання Бібліотечної ради ХНТУСГ, на якому було розглянуто питання щодо виконання «Плану видання наукових, навчальних та навчально-методичних видань навчально-науковими інститутами ХНТУСГ в 2019-2020 навчальному році».

20 ЛЮТОГО - ДЕНЬ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ

2020-02-19

20 лютого відзначається День Героїв Небесної Сотні – на знак вшанування відваги, сили духу і стійкості громадян, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії та людські цінності.

Харківський національний технічний університет сільського господарства імені П.Василенка