170 років від дня народження Панаса Мирного

Панас Мирний (справжнє прізвище – Рудченко) народився 13 травня 1849 року в місті Миргороді на Полтавщині.

Він увійшов в історію української літератури як прозаїк-новатор, який порушив суспільно важливі морально-етичні питання. Його не безпідставно ставлять у ряд із корифеями української прози, а роман «Хіба ревуть воли, як ясла повні?» вважають цінним мистецьким твором, органічно пов’язаним із життям народу.

Перші твори – вірш «Україні» та оповідання «Лихий попутав», з’явилися за кордоном, у львівському журналі «Правда» в 1872 році. Оскільки в той час цензура забороняла видавати літературу українською мовою, то і надалі свої твори Панас Мирний публікував за кордоном (нарис «Подоріжжя од Полтави до Гадячого», оповідання «П’яниця», повість «Лихі люди», роман «Хіба ревуть воли, як ясла повні?».

Тільки з середини 1880-х років твори Панаса Мирного публікуються в Україні. Так, на сторінках альманаху «Рада», який видавав М. Старицький у 1883-1884 роках, з'являються перші дві частини роману «Повія» та два оповідання з циклу «Як ведеться, так і живеться». У 1886 році в Києві виходять збірник творів письменника «Збираниця з рідного поля» і комедія «Перемудрив». Одночасно Панас Мирний друкується за кордоном, де виходять його «Лови», «Казка про Правду та Кривду», «Лимерівна», вільний переклад «Дума про військо Ігореве».

Панас Мирний виступає з публікаціями, в яких закликає до рівноправності жінок. Співпрацює з полтавським журналом «Рідний край». У ряді своїх творів («До сучасної музи», «Сон», «До братів-засланців») дає коментарі революційним подіям.

28 січня 1920 року класик української літератури помер від інсульту. Похований у Полтаві.

13 травня

Для допомоги зверніться до інструкції Пошук в каталозі бібліотеки

Для допомоги зверніться до інструкції Пошук в в репозиторії ХНТУСГ

Час плине, а пам’ять залишається: книги, що увіковічили Майдан та його Героїв

Контакти

Адреса для листування
Наукова бібліотека ХНТУСГ
пр.Московський 45
Харків, 61050
Телефон

Відділ обслуговування користувачів:
+380 (57) 732-9963  kireeva_cn@ukr.net

Інформаційно-бібліографічний відділ:
+380 (57) 732-9963  sbo.hntusg@ukr.net

Відділ інформаційних технологій та комп'ютерного забезпечення:
+380 (57) 732-9963  avt2.73@ukr.net

Відділ комплектування та наукової обробки документів:
+380 (57) 732-9963  komplhim17@gmail.com

Новини бібліотеки

Всеукраїнська наукова конференція «Література. Духовність. Нація»

2019-05-20

17 травня 2019 року Тетяна  Сьомак, бібліотекар I категорії, взяла участь у Всеукраїнській науковій конференції «Література. Духовність. Нація», що відбулася  у Національному літературно-меморіальному музеї ім. Г. С. Сковороди (с. Сковородинівка, Золочівського району Харківської області).

XIV Всеукраїнська конференція молодих вчених та спеціалістів "Історія освіти, науки і техніки в Україні"

2019-05-17

Директор Наукової бібліотеки Ніколаєнко Н. М. 17 травня 2019 р. взяла участь у  XIV Всеукраїнській конференції молодих вчених та спеціалістів "Історія освіти, науки і техніки в Україні" з доповіддю "Розвиток інформаційно-галузевого ресурсу для фахівців сільськогосподарської галузі"

Зустріч з директором Державної наукової установи «Книжкова палата України ім. Івана Федорова»

2019-05-15

15 травня в Харківському національному університеті радіоелектроніки відбулася зустріч з директором Державної наукової установи «Книжкова палата України ім. Івана Федорова» – М. І. Сенченком, яка була присвячена 100-літтю створення закладу. На зустрічі були присутні провідні фахівці бібліотек ЗВО м. Харкова, у тому числі директор НБ ХНТУСГ Ніколаєнко  Н. М. та заступник директора НБ Наугольнова Н. Г.

Харківський національний технічний університет сільського господарства імені П.Василенка