Кожна самостійна і незалежна держава має свій прапор як атрибут власної неповторності та символ влади. Кольори, а часто форма і зазначені на ньому символи відображають історію, світогляд та характер держави і нації, що його створила. 

Сучасні барви на українському прапорі – блакитна та жовта, найкраще представляють філософію українців і є свідченням чистого неба і золотих ланів пшениці (або достатку).

22 березня 1918 року  Центральна Рада прийняла Закон про Державний прапор республіки, затвердивши жовто-блакитний прапор символом Української Народної Республіки. 13 листопада 1918 року синьо-жовтий стяг став і державним символом ЗУНР. Він був затверджений на Підкарпатській Русі, а в 1939 – в Карпатській Україні.

З підписанням «Акту проголошення незалежності України» синьо-жовтий прапор був піднятий над будівлею Верховної Ради 24 серпня 1991 року. Це послужило поштовхом до нового сприйняття державності, що знайшло своє відображення у всіх сферах нашого життя.

Наукова бібліотека пропонує Вам віртуальний огляд «Державні символи України»

Більше  можна дізнатися, звернувшись до документів із фондів Наукової бібліотеки:

  • Сергійчук, В. І. Доля української національної символіки [Текст] / В. І. Сергійчук. – Київ : Знання, 1990. – 48 с. – (Час і суспільство ; № 2.). – Бібліогр.: с. 46-47.
  • Сокульський, А. Л. Національна символіка України [Текст] : научно-популярная литература / А. Л. Сокульський. – Запоpiжжя : Iнтеpбук, 1993. – 104 с. : іл.
  • Хорошевский, А. 100 знаменитых символов Украины [Текст] / А. Хорошевский. – Харків : Фолио, 2007. – 512 с. – (100 знаменитых).

Електронний каталог НБ

Для допомоги зверніться до інструкції Пошук в каталозі бібліотеки

Для допомоги зверніться до інструкції Пошук в в репозитарії ХНТУСГ

Як користуватися електронними ресурсами
НБ ХНТУСГ

Як користуватися електронними ресурсами НБ ХНТУСГ

Контакти

Адреса для листування
Наукова бібліотека ХНТУСГ
пр.Московський 45
Харків, 61001
Телефон
E-mail:

Новини бібліотеки

13 вересня - День пам’яті жертв фашизму

2020-09-13

Це День пам’яті десятків мільйонів людей, які загинули в Другій світовій війні: мільйонів солдатів та ще більше – мирних жителів, які загинули внаслідок бомбардувань, у концтаборах, від хвороб та від голоду, який відзначається щорічно у другу неділю вересня.

Харківський національний технічний університет сільського господарства імені П.Василенка