Міжнародний день студентів (International Students' Day) встановлений 17 листопада 1946 року на Всесвітньому конгресі студентів, що відбувся в Празі.

Історія цього свята сягає часів Другої світової війни, коли 28 жовтня 1939 року, в окупованій німецько-фашистськими загарбниками Чехословаччині, викладачами та студентами Праги була організована демонстрація. Нацистами ця демонстрація була розігнана, при цьому вбили студента Яна Оплетала (Jan Opletal).

Під час його похорону почалася справжня акція протесту, в ході якої під арешт було взято безліч демонстрантів. Рано вранці, 17 листопада, нацисти оточили студентські гуртожитки. Понад 1200 студентів взяли під арешт і вивезли до концтаборів. З них дев'ять студентів були вбиті. Через 2 роки в Лондоні була організована Міжнародна зустріч студентів, які виступали проти всяких проявів нацизму. На ній у пам'ять про загиблих було прийнято рішення про те, щоб кожен рік відзначати цю дату як День студентів.

Для допомоги зверніться до інструкції Пошук в каталозі бібліотеки

Для допомоги зверніться до інструкції Пошук в в репозитарії ХНТУСГ

ВИВЧАЙ УКРАЇНСЬКУ ЛЕГКО!

Контакти

Адреса для листування
Наукова бібліотека ХНТУСГ
пр.Московський 45
Харків, 61001
Телефон
E-mail:

Новини бібліотеки

Круглий стіл «Харківська бібліотечна науково-освітня школа: зв'язок та спадкоємність поколінь»

2019-11-22

Заступниця директорки Наукової бібліотеки ХНТУСГ Рибальченко О. М. 21 листопада взяла  участь у круглому столі «Харківська бібліотечна науково-освітня школа: зв'язок та спадкоємність поколінь»

Щорічна конференція УБА

2019-11-22

Директорка Наукової бібліотеки ХНТУСГ Ніколаєнко Наталія Миколаївна 21 - 22 листопада 2019 року прийняла участь у роботі Щорічної конференції Української бібліотечної асоціації

До дня Гідності і Свободи

2019-11-20

Для відданя належної шани патріотизму й мужності українських громадян - учасників АТО. Наукова бібліотека пропонує ознайомитись з віртуальною виставкою однієї книги  "Місячна соната війни" Леоніда Логвиненка та з добіркою книг про війну на Сході України "Війна, що торкнулася кожного"

Харківський національний технічний університет сільського господарства імені П.Василенка