Міжнародний день студентів (International Students' Day) встановлений 17 листопада 1946 року на Всесвітньому конгресі студентів, що відбувся в Празі.

Історія цього свята сягає часів Другої світової війни, коли 28 жовтня 1939 року, в окупованій німецько-фашистськими загарбниками Чехословаччині, викладачами та студентами Праги була організована демонстрація. Нацистами ця демонстрація була розігнана, при цьому вбили студента Яна Оплетала (Jan Opletal).

Під час його похорону почалася справжня акція протесту, в ході якої під арешт було взято безліч демонстрантів. Рано вранці, 17 листопада, нацисти оточили студентські гуртожитки. Понад 1200 студентів взяли під арешт і вивезли до концтаборів. З них дев'ять студентів були вбиті. Через 2 роки в Лондоні була організована Міжнародна зустріч студентів, які виступали проти всяких проявів нацизму. На ній у пам'ять про загиблих було прийнято рішення про те, щоб кожен рік відзначати цю дату як День студентів.

Для допомоги зверніться до інструкції Пошук в каталозі бібліотеки

Для допомоги зверніться до інструкції Пошук в в репозитарії ХНТУСГ

ВИВЧАЙ УКРАЇНСЬКУ ЛЕГКО!

Контакти

Адреса для листування
Наукова бібліотека ХНТУСГ
пр.Московський 45
Харків, 61001
Телефон
E-mail:

Новини бібліотеки

Засідання Бібліотечної ради ХНТУСГ

2020-02-20

В Науковій бібліотеці 20.02.2020 р. відбулося засідання Бібліотечної ради ХНТУСГ, на якому було розглянуто питання щодо виконання «Плану видання наукових, навчальних та навчально-методичних видань навчально-науковими інститутами ХНТУСГ в 2019-2020 навчальному році».

20 ЛЮТОГО - ДЕНЬ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ

2020-02-19

20 лютого відзначається День Героїв Небесної Сотні – на знак вшанування відваги, сили духу і стійкості громадян, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії та людські цінності.

Харківський національний технічний університет сільського господарства імені П.Василенка