Викликом в умовах соціального дистанціювання при COVID-19 для НБ ХНТУСГ стало вміння не тільки організувати ефективну роботу всього колективу у віддалену режимі з наданням послуг онлайн, але й посилити вимоги до бібліотечних керівників всіх рівнів для прийняття обґрунтованих управлінських рішень та забезпечення виконання функціональних обов’язків кожного співпрацівника бібліотеки.
Напрацювання бібліотеки в форматі дистанційної роботи висвітлювалось на сайті бібліотеки та сторінках бібліотеки у Facebook 8 квітня та 19 травня. Наразі – завершальні результати тримісячної онлайн-діяльності і завдання щодо переходу у звичайний режим роботи бібліотеки.
Пріоритет у віртуальному обслуговуванні користувачів, як і раніше, надавався забезпеченню дистанційного доступу до джерел інформації (сайт Наукової бібліотеки, репозитарій Open Archive KhNTUA, ресурс WEB-портфоліо науковців ХНТУСГ), розвитку віртуального простору, зокрема в рамках культурно-просвітницького «Календарний кошик» та краєзнавчого проєктів - «Мій рідний край – моєї долі оберіг». Створено більше 40 інформаційних матеріалів до пам’ятних дат, про діяльність визначних особистостей, пам’ятних місць Харкова, тощо.
До Дня вишиванки організовано віртуальний флешмоб «День вишиванки» (18-21 травня, та створено відеопрезентацію світлин учасників)
Для інформаційного забезпечення науки і освіти в ХНТУСГ була використана можливість поповнити фонд бібліотеки виданнями Springer Link – було складено перелік ключових слів, за якими відбувався пошук видань. Завантажено більше 500 книг 2017 року видання, які стануть у нагоді як студентам так і викладачам.
Організовано прийом електронних копій наукових, навчальних, навчально-методичних видань кафедр, їх редагування і розміщення в електронній бібліотеці з відображенням запису в електронному каталозі (отримано 190 документів). Триває робота по наповненню електронного каталогу, зокрема БД «Праці співробітників ХНТУСГ» та ресурсу «Вебпортфоліо науковців ХНТУСГ» інформацією, наданою всіма кафедрами у формі звіту про наукову діяльність. Оперативність і вичерпна повнота цієї роботи стане запорукою рейтингування структурних підрозділів університету за 2019-2020 навчальний рік. Загалом внесено 383 документи.
Для доукомплектування фонду вивчено пропозиції обмінних фондів бібліотек ЗВО України. На разі оформлено замовлення з обмінного фонду НБ ім. М. Максимовича КНУ ім. Т. Шевченка.
Продовжувалася робота з «Планом підготовки та видання наукової та навчальної літератури у 2019-2020 навч. році»,– здійснюється перевірка на наявність у ЕК електронних версій методичних вказівок їх редагування, узгоджуються пропозиції щодо виконання відповідних позицій плану.
Постійно проводиться робота з доповнення і розширення розділів Робочих таблиць УДК.
У віддаленому доступі продовжувалась робота з редагування довіднику «Колектив» ЕК (відредаговано 1133записів).
В процесі редагування ЕК виявлено деяку кількість некорректних записів повнотекстових електронних документів. Процедурою глобального корегування виправлено помилки в 1500 файлів, ще 1100 файлів перевірено de-vizy.
Продовжувалась робота в АРМі «Книгозабезпеченість»: відпрацьовано 116 дисципліни кафедр: Культурних універсалій, Обліку і аудиту, ЮНЕСКО «Філософія людського спілкування» та соціально-гуманітарних дисциплін , Оптимізації технологічних систем ім. Т. Євсюкова, Технології матеріалів, надійності, міцності та технічного сервісу машин) та відредаговано 1046 записів в електронному каталозі.
Тривала робота по розміщенню матеріалів наукових та студентських конференцій в репозитарій, додано 614 документів у т.ч.:
публікації з наукового збірника Вісник ХНТУСГ № 164 (63 док);
матеріали XVІ-го Міжнародного форуму молоді "Молодь і сільськогосподарська техніка у XXI сторіччі", 2020 р. ( 86 док);
матеріали Міжнародної науково-практичної конференції «Сучасний маркетинг: стратегічне управління та інноваційний розвиток»,2020р. ( 88 док);
матеріали конференції «Альтернативні джерела енергії, енергозбереження та екологічні аспекти в аграрному секторі», 2020 р ( 38 док);
матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції "Автомобільний транспорт в аграрному секторі: проектування, дизайн та технологічна експлуатація" 2018р. (60док);
матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції "Альтернативні джерела енергії, енергозбереження те екологічні аспекти в аграрному секторі", 2019 р.(40док);
матеріали науково-практичної студентської конференції «Проблеми енергозабезпечення та енергозбереження в АПК України», 2019р. (213док);
матеріали І Всеукраїнської студентської науково-практичної конференції "Теорія і практика сучасної науки очима молоді" - (22док).
У репозитарії створено нові колекції – «Дисертації» та «Всеукраїнський конкурс "Кращий вітчизняний товар року"(4 док.) , а також упорядковано зібранні конференцій за 2018 рік та 2019 рік) (198 док) у новий розділ «Управління розвитком соціально-економічних систем»
До Проєкту «Джерело» відправлено матеріали Вісника Харківського національного технічного університету сільського господарства імені П. Василенка № 207, 2019 р. (31 док) та журналу "Актуальні проблеми інноваційної економіки"№2 №3, 2019 (26 док)
Здійснювалось редагування методичних видань викладачів і приведення їх у відповідність до «Загальних вимог….» (опрацьовано близько 100 документів).
Підготовлено 6 актів на списання періодичних видань за терміном зберігання.
Для забезпечення участі бібліотеки у антиплагіатній діяльності університету, фахівці бібліотеки прослухали вебінар «Швидко та просто: як перевіряти роботи на плагіат за допомогою Unicheck», ознайомились з можливостями системи Strikeplagiarism.com® , перевірено 3 кваліфікаційні роботи, отримано протоколи. Проведено порівняльний аналіз систем Unicheck і Strikeplagiarism.
Співробітники прийняли участь у презентації проєкту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про бібліотеки і бібліотечну справу». Захід відбувся 20 травня 2020 року о 11.00 в форматі онлайн-конференції.
Дуже корисною виявилась участь співробітників у вебінарі «Як організувати віддалену роботу колективу університетської бібліотеки в умовах невизначеності?», який підтвердив правильність прийнятих управлінських рішень під час роботи онлайн в умовах карантину.
Особливу увагу було приділено підготовці і проведенню розширеного засідання Науково-методичної ради, яке відбулося в режимі онлайн за допомогою сервісу Google Meet, про який ми звітували 22.05.2020 на сайті Наукової бібліотеки.
Відповідно до плану з підвищення кваліфікації продовжується дистанційне навчання на онлайн-курсі "Наукова комунікація в цифрову епоху". Дві співробітниці розпочали навчання на дистанційному курсі "Журналістика в школі/ Журналістики в бібліотеці: базові навички" Харківського регіонального відділення УБА.
За звітний період підготовлено 2 публікації для університетської газети «Світоч знань»
Робота продовжується.